Vrátiť sa na normálnu verziu

Bezplatné poradenstvo SIEA

Bezplatné energetické poradenstvo v Stretave


Zaujíma Vás ako ušetriť energiu a ktoré obnoviteľné zdroje energie by ste mohli využiť u vás doma? Príďte sa poradiť a pozrieť, ako dokážu „zelené“ zdroje zásobovať energiou domácnosť.  Bezplatné energetické poradenstvo ŽIŤ ENERGIOU bude v Stretave k dispozícii v sobotu 26. júla 2014 počas tradičného stretnutia rodákov obce.


Svoje otázky môžete konzultovať s našimi energetickými expertmi od 15. h do 19. h v kultúrnom dome. Nenechajte si ujsť návštevu nášho „zeleného domčeka“ s fotovoltickou a veternou elektrárňou a ďalšími technickými novinkami, ktoré vám umožnia znížiť spotrebu energie v domácnosti a využívať obnoviteľné zdroje energie. Pripravené sú aj súťaže pre malých a veľkých. Každý z účastníkov získa užitočné návody s odporúčaniami, ako využívať energiu efektívnejšie.

 

Termín: 26. júla 2014, od 15. h do 19. h

Miesto: obecná záhrada pri kultúrnom dome v Stretave


Čo ponúkame  

  • Osobné konzultácie

Opýtajte sa, ako môžete konkrétne vy ušetriť na vykurovaní, teplej vode či elektrine. Naši experti Vám radi poradia.

 SIEA_energeticke_poradenstvo_Stretava_27062014_39.jpgSIEA_energeticke_poradenstvo_Stretava_27062014A_09.jpg

  • Praktické ukážky v „zelenom“ domčeku

Presvedčte sa, ako môžete znížiť spotrebu energie a využívať obnoviteľnú energiu u vás doma. V domčeku nájdete funkčné veterné a solárne elektrárne a „záložný zdroj“ na použitý rastlinný olej. Priamo v domčeku môžete sledovať, ako zariadenia pracujú a koľko energie vyrobia. Pripravené sú aj názorné ukážky moderných zatepľovacích systémov a okien. K dispozícii bude aj veľa inšpiratívnych nápadov a užitočných informácií, napríklad o solárnych kolektoroch, kotloch na biomasu a tepelných čerpadlách.
SIEA_energeticke_poradenstvo_Stretava_27062014_07.jpg

  • ťaže pre malých aj veľkých

Spolu s deťmi si môžete vyskúšať, koľko elektriny vyrobíte pedálovaním, aké je napätie v ovocí, či máte pevnú ruku a či viete fúkať ako uragán alebo vánok. Súťaže, ktoré pripravujeme pre žiakov v rámci programu ŽIŤ ENERGIOU v školách, sú  atraktívne pre malých aj veľkých. K dispozícii budú nasledujúce disciplíny:

Pedáluj a svieť  – Neistá ruka
SIEA_energeticke_poradenstvo_Stretava_27062014_37.jpgSIEA_energeticke_poradenstvo_Stretava_27062014_42.jpgSIEA_energeticke_poradenstvo_Stretava_27062014_43.jpg

  • Užitočné publikácie
    V rámci projektu ŽIŤ ENERGIOU sme vydali už viac ako 40 publikácií. Väčšina je k dispozícii v elektronickej podobne na našej stránke v časti  Publikácie a prezentácie. Inšpiratívne návody ako ušetriť energiu a využívať OZE v tlačenej forme privezieme aj priamo do Stretavy.

Prečo využiť rady energetických expertov SIEA?

Užitočné odporúčania

Dozviete sa, ktoré z energeticky úsporných opatrení a zariadení sú pre vás najvhodnejšie, a ako ich kombinovať tak, aby ste dosiahli čo najväčšie úspory energie.

Skúsenosti

Energetickému poradenstvu sa venujeme dlhodobo. V rámci našich aktivít sme poskytli rady už desiatkam tisíc záujemcov.

Praktický prínos

Hoci nevypracovávame realizačné projekty, naši energetickí experti pracujú s konkrétnymi energetickými údajmi. Vedia ich aj finančne vyhodnotiť a poradiť, ako a kde môžete efektívnejšie využívať energiu a ušetriť peniaze.

Otvorený prístup

Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) je príspevková organizácia Ministerstva hospodárstva SR. Naše odporúčania sú nezávislé, neuprednostňujeme technológie od konkrétnych výrobcov. Naším cieľom je, aby ste mali dostatok spoľahlivých informácií.

Regionálna dostupnosť

Kontaktovať nás môžete aj na bezplatnej telefónnej linke 0800 199 399, e-mailom alebo osobne v našich poradenských centrách v Trenčíne, Banskej Bystrici a v Košiciach. Teraz poskytneme bezplatné odborné rady aj priamo v Stretave.

Aktuálne informácie

Získajte užitočné informácie v pravý čas. Pre domácnosti sa pripravujú dotácie na slnečné kolektory, fotovoltické panely, tepelné čerpadlá, kotly na biomasu a zvýhodnené úvery na zatepľovanie.

 

Ako môžu poradenstvo využiť ostatné obce a mestá?

Návšteva energetických expertov SIEA priamo v Stretave patrí medzi 80 poradenských podujatí, ktoré SIEA organizuje priamo v mestách a obciach v rámci projektu bezplatného energetického poradenstva ŽIŤ ENERGIOU. Poskytovanie poradenstva je spolufinancované z Európskeho fondu regionálneho rozvoja. Naplánované sú už viaceré podobné podujatia na najbližšie mesiace. O výjazd energetických expertov priamo do obcí môžu požiadať zástupcovia obcí e-mailom alebo telefonicky v poradenských centrách ŽIŤ ENERGIOU v Trenčíne, Banskej Bystrici a v Košiciach.