Bezplatné poradenstvo

Žiť energiou - Odborné energetické poradenstvo

Bezplatné poradenstvo ŽIŤ ENERGIOU

Tipy, rady aj zaujímavosti zo sveta šetrenia energií SIEA prináša už aj v podcaste Ušetrisko 

Informácie o novinkách, trendoch, ale aj mýtoch pri šetrení energiou a využívaní obnoviteľných zdrojov si môžete vypočuť v novom podcaste Ušetrisko, ktorý prináša SIEA v rámci informačnej kampane #setrimeprenas.

Hľadáme ľudí, ktorí chcú pomáhať svojim regiónom 

Hľadáme ľudí, ktorí sú ochotní, schopní a odhodlaní pomôcť svojmu regiónu pri zvyšovaní energetickej nezávislosti aj prostredníctvom poradenstva a praktických odporúčaní.

Poďme šetriť spolu. Ministerstvo hospodárstva a SIEA spúšťajú informačnú kampaň

Šetríme pre nás je názov novej informačnej kampane o úsporách energie, ktorej cieľom je motivovať ľudí, aby využívali energiu úsporne. Pozrite si praktické odporúčania, ako hľadať rezervy a znižovať spotrebu, na stránke setrimeprenas.sk.

Pripravili sme pre vás

Bezplatná telefónna linka SIEA

0800 199 399

Aktuality

Inovovaný informačný systém Zelenej domácnostiam je opäť v prevádzke

SIEA po zavedení nových funkcionalít opäť otvorila informačný systém na registráciu žiadostí o poukážky v projekte Zelená domácnostiam. V ďalšej fáze bude postupne spustená aktivácia žiadostí zhotoviteľmi a vydávanie poukážok. K dispozícii je dostatok finančných prostriedkov, domácnosti majú na vypísanie žiadostí čas.

Novou generálnou riaditeľkou SIEA je Ľubica Šimková

Podpredsedníčka vlády a ministerka hospodárstva Denisa Saková vymenovala 21. marca 2024 do funkcie generálnej riaditeľky Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry Ľubicu Šimkovú.

SIEA vyhlásila výzvu z Programu Slovensko zameranú na zníženie energetickej náročnosti a využívanie obnoviteľných zdrojov vo verejných budovách

SIEA vyhlásila 22. decembra 2023 výzvu z Programu Slovensko zameranú na podporu zníženia energetickej náročnosti a využívanie obnoviteľných zdrojov vo verejných budovách. Na výzvu je vyčlenených 143 miliónov €.

Novým generálnym riaditeľom SIEA sa stal Alexander Hlatky

Podpredsedníčka vlády a ministerka hospodárstva Denisa Saková poverila vedením Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry Alexandra Hlatkeho.

Nestihli ste niektorú z našich konferencií? Pozrite si video záznamy a získajte informácie priamo od odborníkov

Záleží vám na znižovaní spotreby energie? Chcete vedieť, čo sa vo vašej organizácii, podniku, obci alebo regióne preto oplatí urobiť čím skôr a aké možnosti podpory budú v tejto oblasti aktuálne v krátkej budúcnosti, ale aj o pár rokov? Vyberte si tému a získajte informácie priamo od odborníkov. K dispozícii sú prednášky a video záznamy […]

Videozáznamy a prezentácie z Konferencie Energetický audit a služby

Čo čaká verejný sektor a podniky v oblasti energetickej efektívnosti v najbližších rokoch bolo prezentované na konferencii Energetický audit a služby 2023, ktorú zorganizovala Slovenská inovačná a energetická agentúra. K dispozícii sú prezentácie a videozáznamy z podujatia.

Novinky e-mailom

Prihláste sa na odber noviniek a zistite viac o využívaní trvalo udržateľnej energie vo vašej domácnosti, komunite alebo firme. Dozviete sa o našej práci alebo si môžete prečítať najnovšie informácie o našom energetickom výskume a štatistike.

Vaše podnety

Napíšte nám vaše návrhy k činnosti SIEA a k čerpaniu štrukturálnych fondov Európskej únie cez anonymný formulár