semináre - Trenčín

Semináre S energiou efektívne v bytových domoch

Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) pozýva na odborné semináre S energiou efektívne v bytových domoch, ktoré sa uskutočnia v apríli a máji 2011 v Košiciach, Poprade, Nitre a Trenčíne.

Plánujete obnoviť bytový dom, prípadne jeho strechu? Akým chybám sa vyhnúť, na čo netreba zabudnúť? Aký vplyv má zateplenie domu na hydraulické vyregulovanie? Aké úspory energie prináša? Odpovede na tieto a ďalšie otázky môžete získať počas prednášok viacerých odborníkov. Príďte načerpať užitočné informácie, vymeniť si skúsenosti s ostatnými a kvalitne sa pripraviť na obnovu Vášho bytového domu. Dozviete sa aj, ako efektívne sa dá využiť solárny ohrev vody, aká je návratnosť investície do tohto systému, o aké dotácie môžete požiadať a ktoré bytové domy úspešne inštalovali solárny ohrev vody.

Harmonogram seminárov:
Program seminárov:

13.00 – Otvorenie

  • Ing. Ján Magyar – SIEA

13.05 – Čo netreba podceniť pri revitalizácii bytových domov

  • Ing. Jaroslav Varga, CSc. – IZOLA Košice, s.r.o. / Ing. Peter Mančík – ENERMA s.r.o

13.30 – Ako sa vyhnúť chybám pri obnove plochých striech

  • Ing. Peter Malych, PhD. – STAVMIX PLUS, s.r.o.

13.55 – Diskusia

14.10 – Vplyv zateplenia domu na hydraulické vyregulovanie

  • Ing. František Vranay, PhD. – Stavebná fakulta, Technická univerzita v Košiciach / Ing. Juraj Šmelík – THERMO-ECO-ENGINEERING s.r.o.

14.35 – Efektívne využívanie solárneho ohrevu vody v bytových domoch

  • Ing. Peter Štibraný – SIEA, Ing. Renáta Rutšeková – SIEA

15.00 – Diskusia spojená so žrebovaním, cena – bezplatné zhotovenie termovíznych snímok bytového domu

 

Na záver seminárov je pre účastníkov pripravený obed.

 

Semináre nadväzujú na dopoludňajší program jarných sympózií projektu Ako to robia inde, ktoré sú taktiež určené pre zástupcov vlastníkov a správcov bytových domov.

Podmienky účasti:

Semináre sú súčasťou projektu bezplatného energetické poradenstva ŽIŤ ENERGIOU, ktorý je spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja. Záujemcovia o problematiku môžu požiadať o bezplatné konzultácie aj na bezplatnej linke 0800 199 399 alebo osobne v troch poradenských centrách v Trenčíne, Banskej Bystrici a v Košiciach.