Bratislava, Banská Bystrica, Košice

Youtuberi a inovácie súčasťou Európskej Noci výskumníkov

Partnerom 11. ročníka Európskej Noci výskumníkov je aj Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA). V rámci národnému projektu inovujme.sk do štyroch slovenských miest počas podujatia prinesie exkluzívny inovačný kvíz s youtubermi Matúšom, Asimisterom a Lady Zikou.


Prestížny festival vedy Európska Noc výskumníkov 2017 sa uskutoční v piatok 29. 9. 2017 v Bratislave, Banskej Bystrici, Žiline, Košiciach a Poprade. Mottom festivalu je „Made by Science – Vytvorené vedou“. „Inovácie sú dôležité v každej oblasti, no jasne viditeľné sú najmä vo vede a výskume. Práve inovačná osveta je jedným z cieľov nášho národného projektu inovujme.sk,“ uviedla generálna riaditeľka SIEA Svetlana Gavorová. Agentúra národný projekt realizuje v rámci operačného programu Výskum a inovácie, financovaný je z Európskeho fondu regionálneho rozvoja. Inovujme.sk organizuje na stredných školách po celom Slovensku inovačné workshopy. Počas jedného vyučovacieho dňa si študenti pod vedením lektorov môžu vyskúšať proces inovácie. Na príkladoch z praxe sa učia kreatívne a inovatívne myslieť.

Aj o tom, ako svoju školu prihlásiť na inovačný workshop, budú študentom rozprávať populárni youtuberi. Pre návštevníkov Európskej Noci výskumníkov majú pripravený inovačný kvíz o skvelé ceny, ako napríklad fit náramok, elektronickú čítačku kníh či okuliare pre virtuálnu realitu. Každý z youtuberov bude 29. 9. 2017 v inom meste konania festivalu. Vloger Asimister privíta mladých inovátorov v Bratislave v Starej tržnici o 13.00 h. Neskôr vycestuje do Žiliny, kde sa s návštevníkmi festivalu stretne v obchodnom centre Aupark od 17.30  do 18.30 h. Populárny Matúš uvedie inovačný kvíz v banskobystrickom Europa Shopping Centre od 18.00 do 19.00 h. Lady Zika bude so zástupcom projektu inovujme.sk v obchodnom centre Atrium Optima v Košiciach od 13.30 do 14.30 h. „Inovácie sú dôležité aj pre nás, blogerov, musíme na sebe pracovať, aby sme sa posúvali vpred. Teším sa na piatok na všetkých návštevníkov podujatia,“ hovorí známy youtuber Asimister.

Minulý rok sa do Európskej Noci výskumníkov zapojilo viac ako 1 300 vedcov a výskumníkov a takmer 55 000 študentov. Aj tento rok je pre záujemcov o výskum a inovácie pripravený bohatý program – interaktívne vedecké prezentácie, prednášky, diskusie, výstavy, hudobné vystúpenia a mnoho iných aktivít. Organizátorom festivalu je Slovenská organizácia pre výskumné a vývojové aktivity v spolupráci so Slovenskou akadémiou vied, portálom EurActiv.sk a Centrom vedecko-technických informácií SR.

SIEA_Noc_vyskumnikov_2017_BA_Asimister.jpgSIEA_Noc_vyskumnikov_2017_KE_Lady_Zika.jpgSIEA_Noc_vyskumnikov_2017_BB.jpgSIEA_Noc_vyskumnikov_2017_ZA_08.jpgSIEA_Noc_vyskumnikov_2017_BA_04.jpgSIEA_Noc_vyskumnikov_2017_BA_02.jpgSIEA_Noc_vyskumnikov_2017_ZA_07.jpgSIEA_Noc_vyskumnikov_2017_BA_05.jpg