exkurzia Nemecko

Exkurzia na tému „Smart Grids“

Slovensko-nemecká priemyselná komora organizuje odbornú exkurziu na tému „Smart Grids“ v Nemecku. nformačná cesta určená pre odborníkov zo Slovenska sa uskutoční v termíne od 3. do 6. júna 2019 v mestách Stuttgart, Karlsruhe a Heilbronn.

Termín konania: 3. – 6. júna 2019
Miesto konania: Nemecko

Počas exkurzie je zabezpečený odborný výklad k riešeniam smart grids a uskladňovaniu energie. Súčasťou cesty sú prehliadky a prezentácie dodávateľov energií, elektrární, spoločností zaoberajúcich sa vývojom technológií pre inteligentné siete a uskladnenie energie, ale tiež Fraunhoferovho inštitútu a referenčného projektu inteligentnej siete v mestskej štvrti. Exkurzia ponúka príležitosť inšpirovať sa, nadviazať kontakty a získať od odborníkov z Nemecka aktuálne informácie o dostupných technológiách a výskume v tejto oblasti.

Celé podujatie bude tlmočené (nemčina – slovenčina). Návštevy podnikov a účasť na odborných prednáškach je bezplatná. Účastníci cesty si hradia dopravu do Nemecka, ako aj ubytovanie a stravovanie.

Podujatie je organizované s podporou Spolkového ministerstva hospodárstva a energetiky v rámci exportnej iniciatívy „Energia“.

Prihlásenie na odbornú exkurziu je možné najneskôr do 10. mája 2019.