Bratislava, Košice

Aj na hokeji môžete ŽIŤ ENERGIOU

Chystáte sa na hokej? Ak navštívite počas Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji 2019 fanzóny v Bratislave a v Košiciach, zastavte sa v stánkoch Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry. K dispozícii bude bezplatné energetické poradenstvo, ale aj trochu adrenalínu a veľa pozitívnej energie pri súťaži o atraktívne ceny.

83. majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji, ktoré sa uskutočnia v Bratislave a v Košiciach v dňoch 10. až 26. mája 2019, ponúkajú okrem športového zážitku aj inšpiráciu, ako sa správať ekologicky zodpovedne. Menej odpadu a viacero ďalších príležitostí, ako si zábavu užívať šetrne voči životnému prostrediu, nájdete aj vo fanzónach v bratislavskom Istropolise a v Kulturparku v Košiciach. V stánku Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry vám odborní konzultanti v rámci projektu ŽIŤ ENERGIOU počas oficiálnych hracích dní hokeja poskytnú užitočné odporúčania a rady, ako môžete znížiť spotrebu energie priamo u vás doma.

Zeleným majstrovstvám a výzve na dodržiavanie idey „zero waste“ je prispôsobené aj bezplatné energetické poradenstvo. Preto tentokrát nebudú k dispozícii papierové brožúry o šetrení energie, ale QR kód, ktorý si možno pomocou fotoaparátu v mobile naskenovať, a tak sa jednoducho dostať priamo na stránku SIEA s užitočnými informáciami.

Pre tých, ktorí sa budú chcieť zabaviť s priateľmi či s rodinou a prevetrať si svoje informácie o hokeji a efektívnom využívaní energie, je pripravený kvízomat. V moderovanom interaktívnom kvíze sa odpovedá na otázky pomocou diaľkových ovládačov. Keďže nepôjde len o správne odpovede, ale aj o čas, je to príležitosť, ako vylepšiť náladu sebe aj spoluhráčom. V jednom kole môžu naraz súťažiť maximálne dvadsiati. Všetci účastníci získajú atraktívne ceny a tí najlepší hrajú o hlavnú výhru – hokejový dres.

Bezplatné energetické poradenstvo je možné využiť aj v poradenských centrách ŽIŤ ENERGIOU v Bratislave, Banskej Bystrici, Trenčíne a v Košiciach. Projekt ŽIŤ ENERGIOU je financovaný z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja a štátneho rozpočtu SR prostredníctvom Operačného programu Kvalita životného prostredia.

Kde?
Fanzóny Bratislava – Istropolis a Kulturpark – Košice
Kedy?
Počas Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji, od 10. 5. do 26. 5. 2019
Komu fandíme?
Hokeju a zelenej energii!