Môže byť citrón baterka?

 

Eko tábor v Kysaku navštívili Lucia, Andrea a Slavo zo Slovenskej energetickej a inovačnej agentúry s programom „Žiť s energiou v letných táboroch“. Pripravili pre nás niekoľko stanovíšť, na ktorých sme sa dozvedeli veľa nového o energii. Na stanovišti „Sila vody“, sme sa vodnou silou snažili zhodiť čo najviac fľašiek. Pamäť sme si precvičili na stanovišti s názvom „Energia v pamäti.“ Vrtuľky sme vyrábali na stanovišti „Fuk sem, fuk tam.“ Chutná energia nás presvedčila, že v ovocí a zelenine sa nachádza elektrické napätie. Naučili sme sa poskladať papierové lietadielka, ktoré sme potom hádzali čo najďalej a najrýchlejšie. Vrtuľku sme zase roztočili svojím vlastným „fukom.“ Na stanovišti s názvom „Záhadné technológie“, sme sa zahrali na veci a prístroje využívajúce energiu.

 

Krátky rozhovor s Luciou a Slavom
TŽ: Ako sa vám páčila spolupráca s nami?
Lucia: Boli ste veľmi aktívni. To nás potešilo. A mohla by som sa aj ja niečo spýtať?

TŽ: Samozrejme.
Lucia: Čo ste sa naučili?

TŽ: No, stavať lietadielka a vrtuľky. A veľa nového aj o energii. A ešte posledná otázka na Slava. Môže byť citrón baterka?
Slavo: Jasné. Každý si mohol overiť, že citrón ako dužinaté ovocie s množstvom kyseliny citrónovej môže človek využiť napríklad na pohon kalkulačky. Citrón skutočne môže byť baterka.

 

Tu si môžete pozrieť časopis Táborový život.

 

ZE_v_letnych_taboroch_EKO_tabor_v_zelenom_raji_Kysak_17072012_024.jpgZE_v_letnych_taboroch_EKO_tabor_v_zelenom_raji_Kysak_17072012_031.jpgZE_v_letnych_taboroch_EKO_tabor_v_zelenom_raji_Kysak_17072012_068.jpgZE_v_letnych_taboroch_EKO_tabor_v_zelenom_raji_Kysak_17072012_070.jpgZE_v_letnych_taboroch_EKO_tabor_v_zelenom_raji_Kysak_17072012_081.jpgZE_v_letnych_taboroch_EKO_tabor_v_zelenom_raji_Kysak_17072012_120.jpg