Vrátiť sa na normálnu verziu

Prezentácie zo seminárov S energiou efektívne v bytových domoch – jeseň 2011

Prezentácie z jesennej série seminárov S energiou efektívne v bytových domoch Vám ponúkame aj vo forme 12 odborných článkov. V krátkom čase tiež zverejníme v sekcii Najčastejšie otázky odpovede expertov na vyše 60 aktuálnych otázok, ktoré im počas seminárov položili zástupcovia spoločenstiev vlastníkov bytov.

Prvý z jesenných seminárov sa uskutočnil 13. októbra 2011 v Žiline. Nasledujúci týždeň odzneli prednášky v Prešove, Banskej Bystrici a v Trnave. Celkom sa odborných stretnutí zúčastnilo vyše 100 zástupcov spoločenstiev vlastníkov bytov, správcovských spoločností a bytových družstiev.

Za najužitočnejšie označili účastníci prednášky týkajúce sa potreby vyregulovalovania tepelnej sústavy po zateplení bytového domu a informácie týkajúce sa možnosti využitia solárnych systémov v bytových domoch.

Mnohí z nich svojimi pripomienkami a otázkami počas diskusie reagovali na aktuálne problémy, s ktorými sa v bytových domoch stretávajú. Aj vďaka tomu je možné pripraviť atraktívny program na ďalšiu sériu seminárov, ktoré by sa mali uskutočniť na jar 2012.

Ak ste zástupcom bytového domu a máte záujem o informácie o pripravovaných podujatiach v rámci projektu bezplatného energetického poradenstva ŽIŤ ENERGIOU, stačí vyplniť registračný formulár na našej stránke na odber správ. Na novinky na stránke Vás upozorníme e-mailom.

Prezentácie zo seminárov:

I. BLOK: EFEKTÍVNA OBNOVA

Ing. Jarmila Kaššová: Čo netreba podceniť pri revitalizácii bytových domov

Ing. Jaroslav Varga, CSc.: Čo netreba podceniť pri revitalizácii bytových domov

Ing. Peter Mančík: Čo netreba podceniť pri revitalizácii bytových domov

Ing. Matej Gerboc: Vplyv zateplenia domu na hydraulické vyregulovanie

Ing. Juraj Šmelík: Vyplyv zateplenia domu na hyraulické vyregulovanie

Ing. František Vranay, PhD.: Vplyv zateplenia domu na hydraulické vyregulovanie

Ing. Šmehyl Rastislav, PhD.: Ako sa vyhnúť chybám pri obnove plochých striech

Ing. Peter Malych, PhD.: Ako sa vyhnúť chybám pri obnove plochých striech

II. BLOK: VYUŽÍVANIE SLNEČNEJ ENERGIE

Ing. Alfréd Gottas / Mgr. Marián Ježo: Ako dosiahnuť čo najvyššie úspory pri zabezpečení tepla a ohrevu vody s minimálnymi nákladmi na inštaláciu solárneho systému

Ing. Alfréd Gottas / Mgr. Marián Ježo: Čo by mal investor vyžadovať od dodávateľa

Ing. Alfréd Gottas / Mgr. Marián Ježo: Ekonomické aspekty využívania slnečných kolektorov v bytových domoch

Ing. Peter Štibraný/ Ing. Renáta Rutšeková/Ing. Andrea Fotopulos: Aké solárne systémy si zvolili bytové domy, ktoré požiadali o dotáciu

Fotogaléria

Žilina

IMGP2864.jpgIMGP2850.jpgIMGP2852.jpgIMGP2978.jpg

Záver seminárov patril tradične diskusii a žrebovaniu. Poukaz na bezplatné zhotovenie termovíznych snímok bytového domu si v Žiline prevzala zástupkyňa spoločetstva vlastníkov bytov z Liptovského Mikuláša.

Prešov

Seminar_s_energiou_efektivne_v_BD_Preov_198.jpgSeminar_s_energiou_efektivne_v_BD_Preov_234.jpgSeminar_s_energiou_efektivne_v_BD_Preov_259.jpgSeminar_s_energiou_efektivne_v_BD_Preov_273.jpg

Z Prešova si poukaz odniesli zástupcovia spoločnosti Spravbytkomfort, a.s., Prešov.

Banská Bystrica

IMG_0263.jpgIMG_0264.jpgIMG_0269.jpgIMG_0275.jpg

Vďaka účasti na seminári má možnosť využiť bezplatného zhotovenie termovíznych snímok aj bytový dom v správe Okresného bytového stavebného družstva v Dolnom Kubíne.

Trnava

DSCF1044.jpgDSCF1092.jpgDSCF1104.jpgDSCF1165.jpg

V Trnave poukaz na termovízne snímky získalo SVB Tulipán.

 

Séria seminárov sa uskutočnila v rámci projektu bezplatného energetického poradenstva ŽIŤ ENERGIOU, ktorý je spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja. Záujemcovia o problematiku môžu požiadať o bezplatné konzultácie aj na bezplatnej linke 0800 199 399 alebo osobne v troch poradenských centrách v Trenčíne, Banskej Bystrici a v Košiciach.