Skoč na obsah Skoč na menu
Úvod | O SIEA | Kontakty | Médiá | Mapa stránok | Textová verzia | English
SIEA - Slovenská inovačná a energetická agentúra

Úvod / Hlavné menu / Podporné programy

fb_logo

Podporné programy


Slovenská inovačná a energetická agentúra sa venuje aj implementácii projektov financovaných z iných zdrojov, ako sú prostriedky Europskej únie.

Aktuálne projekty:

Program Bohunice

SIEA je národnou agentúrou pre Program Bohunice, ktorého cieľom je pomôcť pri procese smerujúcom ku konečnému vyradeniu blokov 1 a 2 jadrovej elektrárne Bohunice V1 pri zachovaní najvyššej úrovne bezpečnosti.

 

Podpora zvyšovania energetickej účinnosti distribúcie tepla v Bratislavskom kraji 

Ministerstvo hospodárstva SR v spolupráci so SIEA vyhlásilo 3. októbra 2018 výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie dotácie podľa Schémy minimálnej pomoci na podporu zvyšovania energetickej účinnosti distribúcie tepla v Bratislavskom kraji. Výzva bola 31. októbra 2018 uzatvorená.

 

Ukončené projekty:

Podpora na vykonanie energetických auditov mikropodnikov, malých podnikov a stredných podnikov so sídlom v Bratislavskom kraji

Zverejnenie výzvy: 14. septembra 2017

Ukončenie výzvy: 31. októbra 2017

 

skola_DSC01489.JPGPilotný projekt Energetická efektívnosť vo verejných budovách

Zverejnenie výzvy: 16. júna 2008

Ukončenie výzvy: 18. júla 2008

Aktuálny stav: Obciam už bolo odovzdaných všetkých 57 zrekonštruovaných objektov. 

Projekt je podporovaný z Medzinárodného fondu na podporu odstavenia elektrárne Bohunice. Jeho cieľom je zníženie energetickej náročnosti prevádzky verejných budov realizáciou opatrení zameraných na energetickú efektívnosť.

 

Dotácie na slnečné kolektory a kotly na biomasu

Začiatok realizácie: 20. apríl 2009

Ukončenie výzvy: 30. novembra 2011

Aktuálny stav: Vďaka štátnemu dotačnému programu bolo v rokoch 2009 až 2011 nainštalovaných 5 410 solárnych systémov v rodinných domoch a 39 v bytových domoch.

Príspevok na kotol na biomasu získalo 1 427 domácností. Celkovo bolo medzi domácnosti na inštaláciu zariadení na využívanie obnoviteľných zdrojov energie rozdelených vyše 6,6 milióna €.

 

Blokový grant Modernizácia verejného osvetlenia

Zverejnenie výzvy: 23. apríla 2008

Ukončenie výzvy: 22. augusta 2008

Aktuálny stav: 44 projektov bolo zrealizovaných do konca roku 2010, dva boli ukončené v roku 2011.

Blokový grant je súčasťou implementácie Finančného mechanizmu Európskeho hospodárskeho priestoru (EHP) a Nórskeho finančného mechanizmu (NFM). Cieľom blokového grantu je dosiahnutie úspor elektrickej energie na prevádzku verejného osvetlenia vo výške minimálne 30% ročnej spotreby energie a to prostredníctvom modernizácie verejného osvetlenia s pozitívnym dopadom na trvalo udržateľný rozvoj a zlepšenie kvality života miestnej populácie na Slovensku.
 
 
© 2018 Slovenská inovačná a energetická agentúra | webmaster@siea.sk | Úvod | Podmienky používania | Pripomienky k stránke
webdesign a redakčný systém
Prehliadaním stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookies (viac info).