Staviate dom? Obnoviteľné zdroje energie sú nevyhnutnosťou, nie však zlatou baňou.

Staviate dom? Obnoviteľné zdroje energie sú nevyhnutnosťou, nie však zlatou baňou.

Vedeli ste, že ľudia využívajú obnoviteľné zdroje energie od nepamäti? Či už pomocou kachlí a piecok, až po správnu orientáciu obydlí? Využívanie obnoviteľných zdrojov bola cesta k ekonomicky efektívnejšiemu bývaniu a celkovej sebestačnosti. A to platí aj dnes.

Na čo všetko treba myslieť, keď staviate dom, aby vaša novostavba spĺňala energetickú triedu A0? A ako finančne náročné môžu byť prípravy na technológiu, ktorá nám pomôže využívať obnoviteľné zdroje energie? Na tieto a ďalšie otázky sme sa spýtali Michala Lešinského, projektanta a autorizovaného stavebného inžiniera s dlhoročnou praxou, ktorý sa venuje navrhovaniu budov, tvorbe energetických konceptov a energetickej sanácii stavieb s využitím obnoviteľných zdrojov. Sledujte Ušetrisko, podcast, v ktorom sa dozviete všetko o šetrení energie a znižovaní svojich účtov.    

Chcete vedieť viac? Sledujte podcast Ušetrisko, podcast, v ktorom sa dozviete všetko o šetrení a energetike, ktorý  je dostupný na platformách Apple PodcastsSpotifyPodbean a  na Youtube si možno pozrieť videoverziu.