Vrátiť sa na normálnu verziu

Mikuláš v Klube detí

 

„Ho, ho, ho!“, už tradične každý rok 6. decembra zavíta medzi deti Mikuláš. Tie sa na jeho návštevu tešia a s napätím ho očakávajú. Samozrejme, že nemohol chýbať ani v Klube detí na Rudlovskej ceste 53 v Banskej Bystrici. Pre deti zamestnancov SIEA sme sa rozhodli v tento deň pripraviť po pracovnom čase energetického Mikuláša.


Keď naši najmenší vstúpili do energetického klubu detí, ostali sklamané. Stromček v rohu miestnosti nebol vianočný. Chýbali na ňom totiž vianočné ozdoby! „A čo ak teraz Mikuláš nepríde!?“, preblyslo nejednému mysľou. Ihneď sa preto pustili do práce a začali vyrábať vianočné ozdoby. A to nie hocijaké, ale energetické! Práca im išla skutočne od ruky. Odrazu bolo počuť hlasné „Bĺĺĺĺĺ-bĺĺĺĺĺĺ!“. To sa znenazdajky zjavila čertica. Od ľaku niektorým takmer vypadli nožničky z ruky. Tí menší bežali za mamou a tlačili sa jej na kolená. Len-len, že sa im od strachu neskotúľala po líčku slzička. V tej chvíli by odtiaľ najradšej bežali domov, ale túžba stretnúť sa s Mikulášom a dostať nejakú–tú sladkosť zvíťazila. Čertica natrela sadzou každého, kto počas roka neposlúchal. Že každé dieťa malo na líci čierny fľak, čo i len malý, netreba asi spomínať.  Napriek dobiedzaniu a pokúšaniu čertice, malí neposlušníci pracovali naozaj usilovne. Na stromčeku postupne viseli kvapky vody, svietiace blesky, vozíky s čiernym uhlím, slniečka, či vrtuľky. So zavesením farebnej reťaze dokonca pomáhala aj samotná čertica.

 

Stromček bol pripravený a deti s napätím čakali, či teraz je tá správna chvíľa. A veru bola! „Ho, ho, ho!“ Predsa prišiel. Vo dverách sa zjavil Mikuláš s veľkým košom plným prekvapení. Malým energetikom zaiskrili v očiach iskričky šťastia. Mikuláš pochválil deti za ozdobenie stromčeka. Keďže sa už v tento deň napočúval veľa básničiek a pesničiek pripravil pre deti súťažnú dráhu. Vyskúšali si let balóna, hod papierovým lietadielkom a prekážkovú dráhu pingpongovej loptičky s fénom. Po absolvovaní všetkých stanovíšť si každý odniesol zaslúženú odmenu.

 

a.jpgb.jpgc.jpgd.jpge.jpgf.jpgg.jpgh.jpgi.jpgj.jpgk.jpgl.jpgm.jpgn.jpgo.jpgp.jpgq.jpgr.jpgs.jpgt.jpgv.jpgx.jpgy.jpg