Predĺženie termínu prihlasovania do súťaže EFEKTIA

Prihlášky do prvého ročníka súťaže EFEKTIA môžu podnikateľské subjekty, štátne a verejné inštitúcie, ale aj obce a mestá posielať až do 14. mája 2017. Najlepšie slovenské projekty energetickej efektívnosti budú známe v júni.

Súťaž organizuje Asociácia poskytovateľov energetických služieb v spolupráci so Slovenskou inovačnou a energetickou agentúrou a Slovenskou radou pre zelené budovy. O ocenenie sa môžu uchádzať subjekty so sídlom na území Slovenskej republiky, ktoré v období od 1.4. 2012 do 31.3.2017 zrealizovali projekt zameraný na energetickú efektívnosť. Záštitu nad projektom EFEKTIA prevzal podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič, zodpovedný za Energetickú úniu.

 

Predĺžiť termín na prihlasovanie projektov sa organizátori rozhodli na základe žiadostí viacerých potenciálnych prihlasovateľov. Šancu na zisk ocenenia za energetickú efektívnosť tak majú ďalšie subjekty zo súkromného aj z verejného sektora. Aktuálne je príhlásených vyše dvadsať projektov.

 

Najlepšie projekty v oblasti energetickej efektívnosti budú vyhlásené 19.6.2017 v rámci konferencie EFEKTIA 2017 v bratislavskom v hoteli Radisson Blu Carlton v Bratislave. Ocenenia EFEKTIA 2017 za energetickú efektívnosť odovzdá podpredseda Európskej komisie pre energetickú úniu pán  Maroš Šefčovič, ktorý osobne prevzal záštitu nad projektom EFEKTIA.

 

V pilotnom ročníku budú udelené ocenenia najlepším projektom v kategóriách verejné budovy, verejné osvetlenie, priemysel a pre projekty z oblasti obchodu, služieb a administratívy. Okrem nich bude udelená aj špeciálna cena za najinovatívnejší projekt a hlavná cena pre projekt energetickej efektívnosti s garantovanou úsporou energie (EPC).

 

Dlhodobou ambíciou projektu EFEKTIA je získať verejné uznanie pre progresívne mestá, obce, organizácie a spoločnosti, ktoré vlastnou aktivitou prispievajú k efektívnemu využívaniu energie. Ukázať ich ďalším ako pozitívne a nasledovaniahodné príklady. Tie najlepšie oceniť certifikátom, aby aj ich klienti, partneri či obyvatelia mesta vedeli, že svoju činnosť vykonávajú zodpovedne, znižujú náklady na energie a prispievajú tým aj ku skvalitňovaniu životného prostredia.

 

Prihlásenie projektu do súťaže EFEKTIA 2017 je možné realizovať jednoduchou formou, vyplnením formulára v termíne najneskôr do 14. mája 2017.

 

Podrobnejšie informácie  o ocenení EFEKTIA 2017 sú k dispozícii na stránke www.efektia.sk.