Kľúčoví hráči vodíkového priemyslu sa stretnú v Dubaji na biznis koktaile Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry

Slovenská inovačná a energetická agentúra organizuje počas Národného týždňa na EXPO 2020 v Dubaji networkingové stretnutie lídrov vodíkového priemyslu. „Slovak Hydrogen Business Cocktail“ sa ponesie v príjemnej atmosfére a jeho úlohou je spojiť všetkých dôležitých ľudí, ktorí vidia budúcnosť vo vodíkových technológiách. Uskutoční sa 27. januára 2022 o 17.30 h v Slovenskom pavilóne.

„Základom biznisu je dobrá spolupráca. Môžete mať skvelý nápad, ale keď vám chýbajú kontakty, výrobní a obchodní partneri, často ho neviete dotiahnuť do konca. Uvedomujeme si, že networking je dnes dôležitou súčasťou biznisu. A práve na stretnutiach, ako bude aj business cocktail SIEA, sa môžu zrodiť nové partnerstvá, ktoré nám všetkým prinesú prevratné technológie a dôležité inovácie,“ uviedol generálny riaditeľ SIEA  Peter Blaškovitš. Ako hostiteľ privíta prítomných krátkym príhovorom na tému „Slovensko a vodík – Národná vodíková stratégia v kontexte priorít EÚ“.

Súčasťou business cocktailu bude aj predstavenie našich exponátov, ktoré zažiarili na EXPO. Nebude medzi nimi chýbať ani slovenský vodíkový superšport Matador MH2 a autobus na vodíkový pohon so špeciálnymi nízkotlakovými nádržami. Priestor na prezentáciu vodíkových technológií dostanú aj zástupcovia Technickej univerzity v Košiciach a firiem Matador a Rošero, ktoré sa spolupodieľali na ich vzniku.