Do súťaže „BUDÚCNOSŤ SVETA“ sa zapojilo až 137 základných škôl


Do súťaže detských kresieb s názvom „BUDÚCNOSŤ SVETA“ sa zapojilo až 137 základných škôl z rôznych regiónov Slovenska. Najviac ich je z Banskobystrického a Prešovského samosprávneho kraja. Dodnes sa školám podarilo doručiť viac ako 700 výkresov. Všetky sú postupne zverejňované na webovej stránke www.buducnostsveta.sk.

 

Cieľom súťaže, ktorú na mesiac október 2015 vyhlásila Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA), bolo získanie nového pohľadu na inovácie, ako aj podpora detských nápadov a kreativity. „Prejavený záujem si veľmi ceníme. Mnohé výkresy a predstavy detí o budúcich technológiách sú skutočne príjemným prekvapením. V tvorivej spolupráci so školami by sme chceli pokračovať aj do budúcnosti,“ uviedla generálna riaditeľka SIEA Svetlana Gavorová.

 

Súťaž detských kresieb prebiehala do 31. októbra 2015 a bola rozdelená do dvoch kategórií, pre 1.-4. a 5.-9. ročník. „Na 9. novembra je teraz naplánované zasadnutie hodnotiacej komisie, ktorá bude mať neľahkú úlohu vybrať 6 najlepších kresieb. Jej členkami sú okrem iných aj uznávané odborníčky z oblasti výtvarného umenia Katarína Slaninková a Mia Szász,“ priblížil riaditeľ sekcie inovácií SIEA Miroslav Balog. Súťažiaci získajú sady maliarskych a kresliacich potrieb, prípadne hodnotné tablety. V rámci súťaže bude tiež vylosovaná jedna škola, ktorá získa osobitnú cenu. Slávnostné ocenenie najlepších prác sa uskutoční začiatkom decembra 2015.

 

Partnerom súťaže je Ministerstvo hospodárstva SR, spoločnosť Samsung Electronics Slovakia a občianske združenie SPECTRA.