Zábavná energia na detskom kreatívnom festivale LEPORELO

Hravo, s fantáziou a prostredníctvom veselých zážitkov sa vaše deti môžu dozvedieť, aké sú rozdiely medzi zdrojmi energie. Na veľtrhu LEPORELO, ktorý sa koná 29. až 30. 6. 2019 v Košiciach, navštívte poradenský stánok Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry a zažite dobrodružstvo objavovania vecí okolo nás.

Čo si myslíte, koľko námahy treba vynaložiť, aby sa bicyklovaním vyrobila elektrina? Ak si to chcete vyskúšať na vlastnej koži, v stánku bezplatného energetického poradenstva ŽIŤ ENERGIOU sa počas najväčšieho detského kreatívneho festivalu LEPORELO môžete zapotiť a vykrútiť pedálmi toľko elektriny, aby ste rozsvietili 8 žiaroviek. Prekonať dosiaľ najlepší dosiahnutý výsledok nebude ľahké, no tešíme sa na každého, kto sa o to pokúsi.

Rovnako môžu deti zisťovať silu vetra a silu vody. Zhadzovať veci len pomocou vodného prúdu je zábava. V horúci letný deň navyše aj osviežujúca. Na malých staviteľov a konštruktérov čakajú zase iné disciplíny – môžu si vyskúšať postaviť domček z hliny, ale aj poskladať papierové lietadlo a zistiť čosi o fyzike lietania. A pozor, na konci bude pripravená letecká dráha s meraním doletu.

Detský kreatívny festival LEPORELO, ktorý sa uskutoční v dňoch 29. až 30. 6. 2019 v Kasárňach Kulturparku Košice, deti nielen zabáva, ale aj kreatívne rozvíja a učí. Súčasťou festivalu je množstvo tvorivých dielní, workshopov. Festival sa nesie v duchu zodpovednosti k životnému prostrediu, preto nečakajte balóny ani iné zbytočné plasty. Koše na separovaný odpad budú samozrejmosťou. Taktiež recyklovateľný riad a poháre vo foodcourte. Dokonca si z domu môžete vziať aj vaše znovupoužiteľné fľaše, do ktorých vám načapujú pitnú vodu zdarma.

SIEA-Leporelo-2019-04.jpgSIEA-Leporelo-2019-02.jpgSIEA-Leporelo-2019-03.jpgSIEA-Leporelo-2019-01.jpg

Projekt bezplatného energetického poradenstva ŽIŤ ENERGIOU je financovaný prostredníctvom Operačného programu Kvalita životného prostredia z Európskeho fondu regionálneho rozvoja.

Kde:
Kasárne Kulturpark Košice

Kedy:
29. – 30. 6. 2019, v čase od 9.30 h do 19. h