Žilina, Banská Bystrica, Bratislava

Bezplatné energetické poradenstvo počas Dní energie a ekológie

Ako šetriť energiou vo svojej domácnosti aj aké príspevky môžete získať na energeticky efektívne opatrenia vám bezplatne poradia odborní konzultanti Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry počas Dní energie a ekológie na Slovensku v roku 2019.

Počas Dní energie a ekológie, ktoré sa uskutočnia 4. júna v Žiline, 6. júna v Banskej Bystrici a 8. júna v Bratislave, sa môžete oboznámiť so zelenými technológiami, ako sú solárne kolektory, fotovoltické panely, tepelné čerpadlá a kotly na biomasu. Ak uvažujete o energeticky úsporných opatreniach, môžete sa priamo na mieste obrátiť na odborných konzultantov SIEA z poradenských centier ŽIŤ ENERGIOU. Bezplatne vám poradia, ktoré z možných riešení by pre vás bolo to najlepšie, aké investície si vyžaduje aj aká je návratnosť vynaložených prostriedkov. K dispozícii budú i aktuálne informácie o príspevkoch na energeticky efektívne opatrenia a využívanie obnoviteľných zdrojov energie v domácnostiach.

Súčasťou Dní energie a ekológie sú aj aktivity pre deti, ktoré môžu pri nich získať zaujímavé odmeny. Jednoduchou a hravou formou sa dozvedia o tom, ako môžu samy šetriť energiu a prispieť k ochrane životného prostredia. Navštívte stánok ŽIŤ ENERGIOU a užite si dni plné zaujímavých informácií a zábavy pre celú rodinu.

    

Reportáž z Dní energie a ekológie v Banskej Bystrici si môžete pozrieť tu.

Projekt bezplatného energetického poradenstva ŽIŤ ENERGIOU je financovaný prostredníctvom Operačného programu Kvalita životného prostredia z Európskeho fondu regionálneho rozvoja. O konzultácie možno požiadať aj v poradenských centrách ŽIŤ ENERGIOU v Trenčíne, Banskej Bystrici, Košiciach a v Bratislave. Využiť môžete tiež bezplatnú telefónnu linku 0800 199 399.

Kde a kedy?
Žilina, Námestie A. Hlinku – 4. júna 2019, od 10. do 17.h
Banská Bystrica, Námestie SNP – 6. júna 2019, od 10. do 17. h
Bratislava, OD IKEA – 8. júna 2019, od 10. do 17. h