Bezplatné poradenstvo

Bezplatné poradenstvo ŽIŤ ENERGIOU

Tipy, rady aj zaujímavosti zo sveta šetrenia energií SIEA prináša už aj v podcaste Ušetrisko 

Informácie o novinkách, trendoch, ale aj mýtoch pri šetrení energiou a využívaní obnoviteľných zdrojov si môžete vypočuť v novom podcaste Ušetrisko, ktorý prináša SIEA v rámci informačnej kampane #setrimeprenas.

Hľadáme ľudí, ktorí chcú pomáhať svojim regiónom 

Hľadáme ľudí, ktorí sú ochotní, schopní a odhodlaní pomôcť svojmu regiónu pri zvyšovaní energetickej nezávislosti aj prostredníctvom poradenstva a praktických odporúčaní.

Poďme šetriť spolu. Ministerstvo hospodárstva a SIEA spúšťajú informačnú kampaň

Šetríme pre nás je názov novej informačnej kampane o úsporách energie, ktorej cieľom je motivovať ľudí, aby využívali energiu úsporne. Pozrite si praktické odporúčania, ako hľadať rezervy a znižovať spotrebu, na stránke setrimeprenas.sk.

Pripravili sme pre vás

Poradenské centrá ŽIŤ ENERGIOU

Bezplatná linka

0800 199 399

Aktuality

Nestihli ste niektorú z našich konferencií? Pozrite si video záznamy a získajte informácie priamo od odborníkov

Záleží vám na znižovaní spotreby energie? Chcete vedieť, čo sa vo vašej organizácii, podniku, obci alebo regióne preto oplatí urobiť čím skôr a aké možnosti podpory budú v tejto oblasti aktuálne v krátkej budúcnosti, ale aj o pár rokov? Vyberte si tému a získajte informácie priamo od odborníkov. K dispozícii sú prednášky a video záznamy […]

Videozáznamy a prezentácie z Konferencie Energetický audit a služby

Čo čaká verejný sektor a podniky v oblasti energetickej efektívnosti v najbližších rokoch bolo prezentované na konferencii Energetický audit a služby 2023, ktorú zorganizovala Slovenská inovačná a energetická agentúra. K dispozícii sú prezentácie a videozáznamy z podujatia.

SIEA spúšťa novú Zelenú domácnostiam. O poukážku bude možné požiadať spätne

Príspevky na tepelné čerpadlá, fotovoltické panely, slnečné kolektory a kotly na biomasu aj pre Bratislavský samosprávny kraj a vyššia cielená podpora inštalácií moderných zariadení, ktoré spĺňajú európske environmentálne kritériá. To sú hlavné zmeny v podmienkach nového národného projektu Zelená domácnostiach, ktoré 30. októbra 2023 zverejnila SIEA.

Prostredníctvom nového národného projektu SIEA Zelená podnikom bude možné získať príspevok na energetický audit a využívanie OZE

Mikro, malé a stredné podniky budú môcť prostredníctvom pripravovaného pilotného projektu Zelená podnikom získať finančný príspevok do výšky 70-tisíc eur na vypracovanie energetických auditov a inštaláciu vhodných zariadení na využívanie obnoviteľných zdrojov energie primárne pre vlastnú spotrebu.

Videozáznamy a prezentácie z konferencie Vykurovanie, klimatizácia a kvalita vnútorného prostredia

Európska podpora už smeruje aj na zlepšenie vnútorného prostredia budov. O tom, ako pripraviť projekty, v ktorých obnova sa neskončí len zateplením, a do akej miery sa dá znížiť spotreba energie a zároveň zabezpečiť zdravé prostredie v budovách, sa hovorilo na konferencii Vykurovanie, klimatizácia a kvalita vnútorného prostredia, ktorú organizovala SIEA. K dispozícii sú videozáznamy a prezentácie z podujatia.

SIEA vyzýva na registráciu kotlov na biomasu a meničov napätia v projekte Zelená domácnostiam

SIEA aktualizovala podmienky registrácie zariadení, na ktoré bude možné získať podporu z projektu Zelená domácnostiam. Doplnené boli podmienky registrácie kotlov na biomasu a registrovať sa po novom budú aj meniče napätia v systémoch na výrobu elektriny.

Novinky e-mailom

Prihláste sa na odber noviniek a zistite viac o využívaní trvalo udržateľnej energie vo vašej domácnosti, komunite alebo firme. Dozviete sa o našej práci alebo si môžete prečítať najnovšie informácie o našom energetickom výskume a štatistike.

Vaše podnety

Napíšte nám vaše návrhy k činnosti SIEA a k čerpaniu štrukturálnych fondov Európskej únie cez anonymný formulár