Pribudlo takmer 900 žiadostí o poukážku na fotovoltické panely, žiadosti o podporu na slnečné kolektory je naďalej možné podávať

V projekte Zelená domácnostiam II pribudlo 6. septembra 2021 takmer 900 nových žiadostí o poukážku na fotovoltické panely. Rezervovaná je tak celá suma podpory, ktorú SIEA mimoriadne uvoľnila na fotovoltické inštalácie. Žiadosti o poukážky na slnečné kolektory je možné naďalej podávať.

 

Záujem domácností o poukážky na fotovoltické panely presiahol vyčlenenú sumu aj ďalšie voľné prostriedky, ktoré zostali po nevyužitých poukážkach. Spolu bolo zaregistrovaných takmer 900 nových žiadostí v celkovej hodnote 1,3 milióna €. K žiadostiam na fotovoltické panely budú prvé poukážky vydané v najbližších dňoch, keď klesne pod minimálny finančný limit hodnota platných vydaných poukážok, ktoré zatiaľ nie sú preplatené.

Žiadosti o poukážky na slnečné kolektory je možné podávať až do naplnenia zásobníka, v ktorom bola v aktuálnom období vyčlenená suma 1,5 milióna €. K prvým podaným žiadostiam na slnečné kolektory budú poukážky vydané už v utorok 7. septembra 2021 o 11.00 h. Dovtedy si môžu domácnosti podané žiadosti skontrolovať a v prípade potreby upraviť. Ak zistia chybu, môžu zadané údaje po prihlásení do informačného systému zmeniť s výnimkou údajov o mieste inštalácie.

Žiadosti o poukážky na tepelné čerpadlá a kotly na biomasu bude možné podávať od 8. septembra 2021. Nakoľko sa v zásobníkoch ešte nachádzajú žiadosti o poukážky na tepelné čerpadlá a kotly na biomasu zaregistrované skôr, je pravdepodobné, že k novým žiadostiam budú poukážky vydané až v roku 2022.

V prípade otázok je možné kontaktovať konzultačné centrá projektu telefonicky v pracovných dňoch od 8.00 h do 15.00 h alebo elektronicky na e-mailovej adrese zelenadomacnostiam@siea.gov.sk.