Prezentácie zo seminára S energiou efektívne v rodinných domoch

 

Komu sa oplatí investovať do kondenzačných kotlov, tepelných čerpadiel a fotovoltiky? Prednášky na uvedenú tému si začiatkom februára vypočulo v Nitre vyše 80 návštevníkov výstavy AQUA-THERM 2012.

 

Seminár pripravila Slovenská inovačná a energetická agentúra v rámci projektu bezplatného energetického poradenstva ŽIŤ ENERGIOU, ktorý je spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja.

IMGP3066.jpgIMGP3071.jpgIMGP3065.jpgIMGP3074.jpgIMGP3080.jpgIMGP3082.jpgIMGP3088.jpgIMGP3098.jpg

Cieľom prezentácií bolo upozorniť aj na mantinely a úskalia, s ktorými sa používatelia spomínaných technológií stretávajú v praxi. Odporúčania „na čo treba myslieť, aby to dobre fungovalo“ záujemcom poskytli experti i na základe vlastných skúseností. Aj vďaka tomu mohli, okrem iného, spomenúť užitočné postrehy, ktorým sa predajcovia technológie zvyčajne vyhýbajú.

V prípade tepelných čerpadiel rozdával rady Matúš Chylík z občianskeho združenia Fórum špecialistov moderných zdrojov energie, ktorý vo svojom rodinnom dome využíva tepelné čerpadlo zem – voda. Postup, ako si vybaviť povolenie na inštalovanie fotovoltického zariadenia a aké zariadenie si vybrať, aby splnilo očakávania, záujemcov opísal Peter Štibraný. Pracuje ako konzultant v poradenskom centre ŽIŤ ENERGIOU v Banskej Bystrici. Jeho fotovoltické zariadenie je umiestnené na streche menšej bytovky. S výhodami a obmedzeniami kondenzačných kotlov účastníkov oboznámil Tomáš Mudrončík zo spoločnosti Viessmann s.r.o.

Prezentácie