Bezplatné energetické poradenstvo SIEA bude v januári dostupné v každom krajskom meste

Banner Bezplatné energetické poradenstvo SIEA bude v januári dostupné v každom krajskom meste

Energetickí konzultanti Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry (SIEA) navštívia v priebehu januára každé z 8 krajských miest. Vo veľkých nákupných centrách budú poskytovať bezplatné konzultácie, ako využívať energiu úsporne a znížiť účty za kúrenie, teplú vodu a elektrinu. Roadshow so ŽIŤ ENERGIOU začína 20. januára 2023 v Prešove a končí 29. januára 2023 v Bratislave.

„Úspora energie sa týka každého, ale šetrenie nemusí automaticky znamenať znížene komfortu. Je tu príležitosť využiť naše individuálne poradenstvo priamo vo vašom krajskom meste. Častokrát máme rezervy a možnosti, o ktorých ani netušíme. Dôležité je pritom poznať vlastnú spotrebu. Môžete si so sebou priniesť faktúry a vyúčtovania za energiu a naši špecialisti vám pomôžu nájsť konkrétne riešenia, ako využívať energiu úsporne a ušetriť,“ zdôraznil generálny riaditeľ SIEA Stanislav Jurikovič.

Roadshow so ŽIŤ ENERGIOU je súčasťou informačnej kampane #setrimeprenas, ktorá pomôže znížiť spotrebu energie. Odborníci v rámci nej odporúčajú konkrétne kroky, ako sledovať, porovnávať a regulovať spotrebu. Špecialisti na úspory energie sú pripravení zodpovedať otázky, ktoré sa týkajú šetrenia energie nielen v domácnosti, ale aj vo firmách. Ochotne poradia, ako znížiť spotrebu energie s minimálnymi nákladmi, a vysvetlia, od čoho závisí, či sa oplatí investovať do slnečných kolektorov, fotovoltických panelov a tepelných čerpadiel a aké úspory môžete dosiahnuť po výmene okien či obnove domu.

Pre deti budú počas roadshow k dispozícii pútavé súťaže, pri ktorých sa zabavia a zároveň môžu získať aj malú odmenu. S priateľmi či rodinou si môžete zmerať svoje vedomosti pri hraní energetického kvízu a milovníci nových technológií majú šancu vidieť zblízka vodíkové auto. Ak chcete vedieť o šetrení energiami čo najviac, užitočné informácie získate už teraz aj na www.setrimeprenas.sk.

Poďme šetriť spolu!

Stretneme sa na Roadshow, vždy v čase od 13.00 do 19.00  h:

20.1.2023 – Prešov, OC Novum

21.1.2023 – Košice, Aupark

22.1.2023 – Banská Bystrica, OC Europa

23.1.2023 – Žilina, OC Max

24.1.2023 – Nitra, OC Promenáda

25.1.2023 – Trenčín, OC Laugaricio

26.1.2023 – Trnava, OC City Arena

29.1.2023 – Bratislava, Aupark

 

Projekt ŽIŤ ENERGIOU je financovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja prostredníctvom Operačného programu Kvalita životného prostredia. Rady odborných konzultantov SIEA je možné využiť v konzultačných centrách ŽIŤ ENERGIOU v Bratislave, Trenčíne, Žiline, Banskej Bystrici a v Košiciach, alebo na bezplatnej poradenskej linke 0800 199 399.