Skoč na obsah Skoč na menu
Úvod | O SIEA | Kontakty | Médiá | Mapa stránok | Textová verzia | English
SIEA - Slovenská inovačná a energetická agentúra

Úvod / Hlavné menu / Medzinárodné projekty / Prebiehajúce projekty

fb_logo

Aktuálne medzinárodné projekty v oblasti energetiky, na ktorých sa podieľa SIEA


START2ACT 

logo_start2act.jpgCieľom projektu START2ACT je napomáhať k znižovaniu spotreby energie prostredníctvom zmien správania sa zamestnancov v malých, stredných a začínajúcich podnikoch, a tak znižovať náklady na pracovisku.

 

TOGETHER

Together_logo.jpgHlavným cieľom projektu TOGETHER (TOwards a Goal of Efficiency THrough Energy Reduction) je podporiť samosprávy, aby prijali také riadiace opatrenia v oblasti energetickej efektívnosti pri správe svojich budov a infraštruktúry, vďaka ktorým pri prijateľnej návratnosti prípadných investícií dosiahnu úsporu energie a tým aj finančných zdrojov v ich verejnom rozpočte

MULTEE001.jpgMultEE

Projekt predstavuje inovatívne schémy monitorovania a overovania (MaO) na zaistenie toho, aby dopady opatrení energetickej efektívnosti boli efektívne a správne vyhodnocované pre budúce plánovanie. MultEE zlepšuje vertikálnu koordináciu medzi administratívnymi úrovňami za účelom využitia plného potenciálu integrovaných schém MaO a zlepšenie celkovej kvality plánovania a implementácie energetickej efektívnosti.

ODYSSEE-MURE 2012

Cieľom projektu ODYSEE-MURE 2012 je monitorovanie stanovených cieľov v oblasti energetickej efektívnosti (EE) na európskej, ako aj národnej úrovni. Porovnáva krajiny z hľadiska ich energetickej náročnosti a hodnotí dopady národných opatrení na zvyšovanie energetickej efektívnosti a účinnosť smerníc EÚ.

stavedu.jpgBUILD UP SKILLS - STAVEDU 

Cieľom projektu BUILD UP SKILLS - STAVEDU je vytvoriť národnú kvalifikačnú a vzdelávaciu schému pre remeselné a inštalatérske profesie na stavbách súvisiace s energetickou efektívnosťou a hospodárnosťou a využívaním OZE v budovách. Má zvýšiť odbornosť a kvalifikáciu remeselníkov, stavebných robotníkov, technikov a inštalatérov systémov a iných profesií, ktorí už pôsobia v praxi.

Bioenergy4Business B4B_Logo_300dpi.jpg

Cieľom projektu Bionergy4Business je zvýšenie využívania tuhej biomasy na výrobu tepla v komerčnom sektore namiesto uhlia, oleja a zemného plynu. Projekt stavia most medzi politikami a trhmi pre podporu vytvárania priaznivého prostredia pre využitie v obchodných modeloch a starostlivým posúdením a implementáciou v bioenergetických tepelných aplikáciách v priemysle, verejnom sektore, poľnohospodárstve a sektore služieb.

 

Aktuálne medzinárodné projekty v oblasti inovácií, na ktorých sa podieľa SIEA 

 

 
 
 
© 2018 Slovenská inovačná a energetická agentúra | webmaster@siea.sk | Úvod | Podmienky používania | Pripomienky k stránke
webdesign a redakčný systém
Prehliadaním stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookies (viac info).