Pozvánka na seminár Hospodárne s teplom a elektrinou v domácnosti

 

Zaujíma vás ako využívať teplo a elektrinu, aby boli účty za energiu čo najnižšie? Pozývame vás na seminár Hospodárne s teplom a elektrinou v domácnosti, ktorý Slovenská inovačná a energetická agentúra organizuje 8. júna 2015 v Košiciach.

 

Podujatie je určené pre všetkých, ktorým záleží na tom, aby sa energiou neplytvalo. Na podujatí sa dozvedia, ako sa zorientovať v údajoch o spotrebe tepla, aké sú základné pravidlá pri rozpočítavaní nákladov na teplo v bytovom dome, ale aj ako znížiť spotrebu energie. Prednášky sú pripravené aj pre tých, ktorí stále váhajú, či sa pustiť do zatepľovania bytového domu alebo ich ešte len čaká vyregulovanie vykurovacej sústavy. Hovoriť sa bude aj o možných úsporách elektriny v domácnosti. Povinnosti bytových domov súvisiace s využívaním energie zhrnie Otília Leskovská zo Združenia spoločenstiev vlastníko bytov na Slovensku.

 

Vstup na seminár, ktorý sa uskutoční v hoteli Yasmine od 9. h, je bezplatný. Podmienkou využitia bezplatného vstupu na podujatie je registrácia. Ak na seminár ešte nie ste zaregistrovaní, využite online elektronický formulár. Vzhľadom na obmedzené kapacity odporúčame záujemcom prihlásiť sa čím skôr.

 

Podujatie je pripravené v rámci projektu bezplatného energetického poradenstva ŽIŤ ENERGIOU, ktorý je spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja. Bezplatné energetické poradenstvo môžu využiť obyvatelia Košíc a okolia aj telefonicky, e-mailom alebo osobne priamo v poradenskom centre ŽIŤ ENERGIOU, ktoré sa nachádza na Krivej ulici  18 v Košiciach. Termín konzultácií je potrebné si vopred dohodnúť na bezplatnej telefónnej linke 0850 199 399, prípadne na t.č. 0917 925 708 alebo e-mailom na adrese poradenstvo.ke@siea.gov.sk.

 

Program
8.00 Registrácia účastníkov a občerstvenie
9.00 Otvorenie
9.05

Ako sa zorientovať v údajoch o spotrebe tepla

9.30

Čo by ste mali vedieť o rozpočítavaní tepla v bytovom dome

10.00

Elektrospotrebiče v domácnosti, poznáte žrútov elektriny?

10.30

Občerstvenie

11:00

Nebojte sa obnovy bytového domu

11.30

Hydraulické vyregulovanie prináša úsporu

12:10

Povinnosti pre bytové domy v kocke

12:40

Energetický kvíz: Čo sa oplatí zapamätať

13.15

Obed

 

Podujatie sa koná v rámci projektu bezplatného energetického poradenstva ŽIŤ ENERGIOU, ktorý je spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja. Záujemcovia o problematiku môžu požiadať o bezplatné konzultácie aj na bezplatnej linke 0800 199 399 alebo osobne v troch poradenských centrách v Trenčíne, Banskej Bystrici a v Košiciach.