Čo sa zmenilo v Zelenej domácnostiam?

SIEA zverejnila  aktualizované všeobecné a osobitné podmienky projektu Zelená domácnostiam. Záujemcom o finančné príspevky na zariadenia využívajúce obnoviteľné zdroje energie pri vypĺňaní žiadosti pomôže videonávod a aktualizovaný manuál k informačnému systému. K dispozícii sú aj doplnené najčastejšie otázky a praktické rady k zaregistrovaniu žiadostí o poukážky na tepelné čerpadlá a kotly na biomasu, ktoré bude možné podávať od  pondelka 16. mája 2022 od 15.00 hod.

Sumár základných odporúčaní obsahuje aj upozornenia na ohlásené zmeny pri vydávaní poukážok a možnosti, ako žiadosť opraviť. Poukážky na inštaláciu zariadení na využívanie obnoviteľných zdrojov energie budú od mája vydávané priebežne v pracovné dni o 11. h. Na kontrolu a prípadnú úpravu žiadostí tak majú domácnosti niekoľko hodín, ktoré sa určite oplatí využiť. Výber zariadenia netreba odkladať, pretože konkrétny typ zariadenia sa dá meniť len do vydania poukážky. Odporúčame ešte pred podaním žiadosti nájsť zhotoviteľa, ktorý potvrdí, že je schopný vybrané zariadenie v termíne do 8 mesiacov od vydania poukážky dodať a nainštalovať.

Podrobnejšie informácie o tom, čo sa zmenilo a na čo si dať pozor pri vypĺňaní žiadosti, sú k dispozícii na stránke projektu www.zelenadomacnostiam,sk