Bezplatné energetické poradenstvo na veľtrhu AQUA-THERM 2013

Počas medzinárodného veľtrhu AQUA-THERM, ktorý sa dnes 12. februára 2013 začal na výstavisku v Nitre, bude návštevníkom k dispozícii aj bezplatné energetické poradenstvo ŽIŤ ENERGIOU.

 

Na 15. ročníku medzinárodného odborného veľtrhu vykurovania, vetrania, klimatizačnej, meracej, regulačnej, sanitárnej a ekologickej techniky sa budú môcť záujemcovia oboznámiť nielen s novinkami v oblasti technických zariadení budov, ale aj s možnosťami  a obmedzeniami ich uplatnenia v praxi. V rámci odborného sprievodného programu veľtrhu pripravila Slovenská inovačná a energetická agentúra seminár na tému „Ako to nerobiť.“ Skúsení špecialisti záujemcom poradia, na čo si treba dať pozor pri inštalácii kondenzačných kotlov, solárnych kolektorov a klimatizačných systémov.

Aquatherm_2013_1.jpgaquatherm_2.jpgAquatherm_2013_5.jpgAquatherm_2013_6.jpgAquatherm_2013_9.jpgAquatherm_2013_7.jpgAquatherm_2013_16.jpgAquatherm_2013_8.jpg

 „Pri využívaní obnoviteľných zdrojov energie a opatreniach na úsporu energie si slovenskí spotrebitelia už dávajú viac záležať na výbere kvalitnejších výrobkov, ale stále často podceňujú precízny projektový návrh a nutnosť odbornej inštalácie,“ uviedla generálna riaditeľka SIEA Svetlana Gavorová. Ako dodala, témou seminára SIEA reaguje na viaceré prípady, pri ktorých sa ukázalo, že chýbajúce projekty alebo zásadné chyby v projektoch a neodborná inštaláciách znížili možnosť optimálneho využitia kvalitného výrobku. Seminár sa uskutoční v stredu 13. 2. 2013 o 14. h.

 

Pre všetkých, ktorým nie sú ľahostajné účty za energie a uvažujú nad kúpou nových úspornejších zariadení, je počas celého veľtrhu v stánku 341 v hale M3 k dispozícii bezplatné energetické poradenstvo ŽIŤ ENERGIOU. Odborníci SIEA záujemcom ochotne poradia, aké opatrenia uplatniť a ako si vybrať najvhodnejšie a čo najefektívnejšie zariadenia.