Zápas o energetické prvenstvo

 

Svetový deň vody (22. marec 2013) sme strávili so žiakmi základnej školy v Želiezovciach. Pre tretiakov sme v rámci interaktívnych hier „Žiť energiou v školách“ pripravili 7 stanovíšť, na ktorých sme im chceli ukázať, že aj veda môže byť zábavná.

 

50 detí 3. A a 3. B triedy sa rozdelilo do 7 skupín. Ako už tradične, na úvod bolo ich úlohou vymyslieť energetický názov tímu, pod ktorým budú po celý čas súťažiť. Detské hlávky začali pracovať hneď naplno. Nápadov bolo veru dosť! A tak sa v zápase o energetické prvenstvo stretli nasledovné družstvá: ENERGETIK, HROMOBÝCI, DIVOKÁ RIEKA, OHNIVÍ DRACI, SLNEČNÍCI, SUPER ELEKTRINA a VODA.

 

Zábavnou formou, podľa motta školy „Škola hrou – škola pre život“, deti postupne zisťovali, aký silný môže byť vietor, ako ďaleko doletia lietadielka, ktoré si sami vyrobili, že aj elektrina môže chutiť, ako čo najlepšie ušetriť, ktoré elektrospotrebiče v domácnosti „zožerú“ najviac energie. Popritom sa ešte stihli zahrať na energetickú pantomímu a odmerať, či náhodou niekto neprišiel do školy s horúčkou .

 

Po absolvovaní všetkých disciplín sa z najväčšieho počtu bodov tešili súťažiaci z družstva VODA a DIVOKÁ RIEKA. Tí sa stretli v energetickom kvíze, ktorý rozhodol o celkovom prvenstve.

Víťazom podujatia sa nakoniec stalo zmiešané družstvo žiakov 3. A a 3. B triedy VODA.

 

eliezovce_1.jpgeliezovce_2.jpgeliezovce_3.jpgeliezovce_4.jpgeliezovce_5.jpgeliezovce_6.jpgeliezovce_7.jpgeliezovce_8.jpgeliezovce_9.jpgeliezovce_10.jpgeliezovce_11.jpgeliezovce_12.jpgeliezovce_13.jpgeliezovce_14.jpgeliezovce_15.jpgeliezovce_16.jpg