Bezplatné poradenstvo SIEA

Bezplatné energetické poradenstvo v Trenčíne

 

Zaujíma Vás ako ušetriť energiu a ktoré obnoviteľné zdroje energie by ste mohli využiť u vás doma? Príďte sa poradiť a pozrieť, ako dokážu „zelené“ zdroje zásobovať energiou domácnosť. Bezplatné energetické poradenstvo ŽIŤ ENERGIOU bude v Trenčíne k dispozícii vo štvrtok 9. apríla 2015 v rámci výstavy Záhradkár.

 

Svoje otázky môžete konzultovať s našimi energetickými expertmi od 10.00 h do 15.00 h. Nájdete nás v EXPO CENTER, na ulici  Pod Sokolice 43 v Trenčíne. Pripravené sú aj súťaže pre malých a veľkých.  Každý z účastníkov získa užitočné návody s odporúčaniami, ako využívať energiu efektívnejšie. Ak vás téma zaujíma podrobnejšie, môžete sa zúčastniť prednášky o úsporách energie a využívaní obnoviteľných zdrojov energie, ktorá sa uskutoční o 12.30h v priestoroch Strednej odbornej školy, Pod Sokolice 14, Trenčín.


Termín: 9. apríla 2015

Miesto:

poradenstvo – EXPO CENTER, Pod Sokolice 43, Trenčín  od 10.00 h do 15.00 h

prednášky – Stredná odborná škola, Pod Sokolice 14 o 12.30 h

Čo ponúkame  

 

  • Osobné konzultácie

Opýtajte sa, ako môžete konkrétne vy ušetriť na vykurovaní, teplej vode či elektrine. Naši experti Vám radi poradia.

 

 SIEA_energy_poradenstvo0904201501.jpgSIEA_energy_poradenstvo0904201504.jpgSIEA_energy_poradenstvo0904201513.jpgSIEA_energy_poradenstvo0904201507.jpg

 

  • Užitočné publikácie
    V rámci projektu ŽIŤ ENERGIOU sme vydali už viac ako 40 publikácií. Väčšina je k dispozícii v elektronickej podobne na našej stránke v časti  Publikácie a prezentácie. Inšpiratívne návody ako ušetriť energiu a využívať OZE v tlačenej forme budú k dispozícii aj na výstave v Trenčíne.

    SIEA_energy_poradenstvo0904201505.jpgSIEA_energy_poradenstvo0904201508.jpgSIEA_energy_poradenstvo0904201512.jpgSIEA_energy_poradenstvo0904201506.jpg

Prečo využiť rady energetických expertov SIEA?

Užitočné odporúčania

Dozviete sa, ktoré z energeticky úsporných opatrení a zariadení sú pre vás najvhodnejšie, a ako ich kombinovať tak, aby ste dosiahli čo najväčšie úspory energie.

Skúsenosti

Energetickému poradenstvu sa venujeme dlhodobo. V rámci našich aktivít sme poskytli rady už desiatkam tisíc záujemcov.

Praktický prínos

Hoci nevypracovávame realizačné projekty, naši energetickí experti pracujú s konkrétnymi energetickými údajmi. Vedia ich aj finančne vyhodnotiť a poradiť, ako a kde môžete efektívnejšie využívať energiu a ušetriť peniaze.

Otvorený prístup

Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) je príspevková organizácia Ministerstva hospodárstva SR. Naše odporúčania sú nezávislé, neuprednostňujeme technológie od konkrétnych výrobcov. Naším cieľom je, aby ste mali dostatok spoľahlivých informácií.

Regionálna dostupnosť

Kontaktovať nás môžete aj na bezplatnej telefónnej linke 0800 199 399, e-mailom alebo osobne v našich poradenských centrách v Trenčíne, Banskej Bystrici a v Košiciach. Teraz poskytneme bezplatné odborné rady aj priamo počas výstavy Záhradkár v Trenčíne.

Aktuálne informácie

Získajte užitočné informácie v pravý čas. Pre domácnosti sa pripravuje finančná podpora na inštaláciu slnečných kolektorov, fotovoltických panelov, tepelných čerpadiel, kotlov na biomasu a zvýhodnené úvery na zatepľovanie.

 

Ako môžu poradenstvo využiť ostatné obce a mestá?

Poskytovanie bezplatného energetického poradenstva počas výstavy Záhradkár a bývanie patrí medzi 80 poradenských podujatí, ktoré SIEA organizuje priamo v mestách a obciach v rámci projektu bezplatného energetického poradenstva ŽIŤ ENERGIOU. Poskytovanie poradenstva je spolufinancované z Európskeho fondu regionálneho rozvoja. Naplánované sú už viaceré podobné podujatia na najbližšie mesiace. O výjazd energetických expertov priamo do obcí môžu požiadať zástupcovia obcí e-mailom alebo telefonicky v poradenských centrách ŽIŤ ENERGIOU v Trenčíne, Banskej Bystrici a v Košiciach.