Na stiahnutie pre predajcov a dodávateľov

Na stiahnutie sú k dispozícii elektronické verzie informačných materiálov pre predajcov, séria letákov pre spotrebiteľov a najnovšie aj letáky pre zákazníkov, ktoré je možné napríklad prikladať k elektronickým faktúram, a tiež k vzorové vizuály nových štítkov vhodné na zverejnenie na webových stránkach. Ak chcete do materiálov doplniť vlastné logo a sami si ich vytlačiť, radi Vám poskytneme tlačové podklady. Stačí zaslať e-mail  s požiadavkou na adresu  energetickestitky@siea.gov.skPodklady sú pripravené tak, že logo si môžete vložiť sami, nie je nutné využívať grafické služby. 

titulna strana letáka výroba a dovoz svetelných zdrojov a svietidiel

Výroba a dovoz svetelných zdrojov a svietidiel

Stručný manuál o energetickom štítkovaní pre výrobcov, dovozcov a predajcov svetelných zdrojov, svietidiel a integrovaných výrobkov sa zameriava na jednotlivé typy výrobkov v oblasti svetelnej techniky a požiadavky, ktoré pre ne vyplývajú z nových nariadení.

Stiahnuť  (PDF, 887 kB)

Energetické štítkovanie pri predaji spotrebičov na internete

Stručný sprievodca pre internetové obchody obsahuje prehľad požiadaviek na zobrazenie energetických štítkov a informačných listov výrobkov na internete a v reklamných materiáloch aj s názornými príkladmi správneho použitia a najčastejších chýb. 

Stiahnuť  (PDF, 3 340 kB)

Chladničky a mrazničky – informácie pre predajcov

Informačný materiál o novom energetickom štítkovaní pre predajcov obsahuje porovnanie starého a nového štítku chladničiek a mrazničiek, upozornenia na zmeny v informačných listoch výrobkov a vysvetlenia dôvodov zmien. 

Stiahnuť  (PDF, 631 kB)

Chladničky na víno – informácie pre predajcov

Informačný materiál o novom energetickom štítkovaní pre predajcov obsahuje porovnanie starého a nového štítku chladničiek na víno, upozornenia na zmeny v informačných listoch výrobkov a vysvetlenia dôvodov zmien. 

Stiahnuť  (PDF, 573 kB)

Práčky – informácie pre predajcov

Informačný materiál o novom energetickom štítkovaní pre predajcov obsahuje porovnanie starého a nového štítku práčok, upozornenia na zmeny v informačných listoch výrobkov a vysvetlenia dôvodov zmien. 

Stiahnuť  (PDF, 676 kB)

Práčky so sušičkou – informácie pre predajcov

Informačný materiál o novom energetickom štítkovaní pre predajcov obsahuje porovnanie starého a nového štítku práčok so sušičkou, upozornenia na zmeny v informačných listoch výrobkov a vysvetlenia dôvodov zmien. 

Stiahnuť  (PDF, 708 kB)

Umývačky riadu – informácie pre predajcov

Informačný materiál o novom energetickom štítkovaní pre predajcov obsahuje porovnanie starého a nového štítku umývačiek riadu, upozornenia na zmeny v informačných listoch výrobkov a vysvetlenia dôvodov zmien. 

Stiahnuť  (PDF, 643 kB)

Televízory a elektronické displeje – informácie pre predajcov

Informačný materiál o novom energetickom štítkovaní pre predajcov obsahuje porovnanie starého a nového štítku televízorov a elektronických displejov, upozornenia na zmeny v informačných listoch výrobkov a vysvetlenia dôvodov zmien. 

Stiahnuť  (PDF, 816 kB)

Svetelné zdroje – informácie pre predajcov

Informačný materiál o novom energetickom štítkovaní pre predajcov obsahuje porovnanie starého a nového štítku svetelných zdrojov, upozornenia na zmeny v informačných listoch výrobkov a vysvetlenia dôvodov zmien. 

Stiahnuť  (PDF, 594 kB)

Nové energetické štítky – informácie pre predajcov

Kompletná séria informačných materiálov o novom energetickom štítkovaní obsahuje porovnanie starých a nových štítkov, upozornenia na zmeny na informačných listoch výrobkov a vysvetlenia dôvodov zmien. 

Stiahnuť  (ZIP, 3,21 MB)

Nové energetické štítky – informácie pre zákazníkov

Séria informačných letákov (formát A4) určená na elektronické rozosielanie zákazníkom, ktorí si objedali zariadenie s novým štítkom. Elektronické verzie týchto letákov je možné prikladať napríklad k elektronickým faktúram. 

Stiahnuť (ZIP 6,5 MB)

Nové energetické štítky – vizuály s popisom

Vzorové vizuály nových štítkov vhodné na zverejnenie na webových stránkach. Séria obsahuje nové štítky s popisom častí a porovnanie nových a starých štítkov. 

Stiahnuť  (ZIP, 1 MB)