Skoč na obsah Skoč na menu
SIEA - Slovenská inovačná a energetická agentúraSIEA - Slovenská inovačná a energetická agentúra Úvod | O SIEA | Kontakty | Médiá | Mapa stránok | Textová verzia | English
SIEA - Slovenská inovačná a energetická agentúra - Bezplatné<br/>poradenstvoSIEA - Slovenská inovačná a energetická agentúra - Bezplatné<br/>poradenstvo

Úvod / Hlavné menu / Bezplatné poradenstvo / Kamarátka Energia / Ohlasy

fb_logo

Ohlasy


Na tejto stránke uverejňujeme vaše listy a fotografie, prostredníctvom ktorých sa s nami chcete podeliť  o zážitky získané pri práci s našimi materiálmi alebo počas podujatí, organizovanými v rámci projektu Žiť energiou.

 

Svoje zážitky, nápady a postrehy nám môžete posielať elektronicky alebo poštou na adresu kamarátky Energie, ktorú nájdete v kontaktoch.

 

Malí výskumníci

 

DSC04837.jpgDruháci ZŠ Gorazdova 6 v Bánovciach nad Bebravou pri hre na výskumníkov prišli na to, ako vyrobiť statickú energiu.

 

 

 

Energetické pokusy s tetou Etou


P6190137.JPG

Žiaci zo ZŠ Družicová 4 v Košiciach už majú prvé energetické pokusy za sebou. Tešia sa na každý ďalší nový pokus.
ZŠ Laborecká v Humennom žije energiou


ZS_Laborecka_Humenne_99.jpg

Žiaci 3. - 6. ročníka ZŠ Laborecká v Humennom sa pozreli na energiu inými očami. Už teraz sa tešia na ďalšie kolo ...
Skúsili sme zábavne Žiť energiou


kremnica_020.jpg

Deviatačky ZŠ na Angyalovej ulici v Kremnici napísali do Kremnických novín článok o tom, ako prežili dopoludnie v rámci podujatia "Žiť energiou v školách".
Ďakujem, dalo mi to veľa!

 

DSCF9483.jpg13. mája 2013 pracovníci Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry priblížili energetiku šiestakom a siedmakom ZŠ na Nevädzovej 2 v Bratislave. Prečítajte si reakcu žiakov a učiteľov na podujatie ...Teta Eta radí aj pod Kráľovou hoľou

 

Elektrina_a_istvzduch.JPGŽiaci zo ZŠ v Šumiaci sa na hodinách environmentálnej výchovy prostredníctvom zakladačov Rady tety Ety postupne zoznamujú s energiou a jej využitím.

 

 

 

Akcia bola "suprová"


0267_0001.jpgPracovníci Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry priblížili energetiku žiakom ZŠ v Novej Bošáci. Tí následne poslali spätnú väzbu, ako sa im podujatie páčilo.
Teta Eta na krúžku Mladý prírodovedec


DSCF1335.JPG

Žiaci krúžku Mladý prírodovedec zo ZŠ s MŠ Štefana Ďurovčíka v Palíne o energetických pokusoch a pozorovaniach informovali celú školu.
Tešíme sa na ďalšie pokusy


Teta_Eta_zazitky_deti_001.jpgŠtvrtáci zo ZŠ Hrnčiarska vo Zvolene vyskúšali pokus o statickej elektrine. Ako sa im páčil sa môžete dozvedieť v tomto článku.
Teta Eta na hodine prírodovedy


26032013538.JPG

Tretiaci zo ZŠ Mateja Lechkého v Košiciach sa pri energetických experimentoch zoznámili s novými pojmami ako statická, veterná, vodná, geotermálna energia...
Učiť sa nás baví!


DSCN5687.JPG

Žiaci zo ZŠ v Dolných Orešanoch nachádzajú vo vzdelávacom materiáli Rady tety Ety plno nových a zaujímavých informácií a veľmi si ho pochvaľujú.

 Teta Eta inšpiruje


IMG_1574.JPG

Zakladače Rady tety Ety našli široké uplatnenie aj v ZŠ Lúka. Využívajú ho na vyučovaní prírodovedy, biológie, chémie, či geografie.

 Pútavé energetické pokusy

 

iarovka2.JPGŽiaci ZŠ s MŠ v Slatine nad Bebravou si odskúšali sériu energetických experimentov. Diskutovali aj o tom, ako získané poznatky vedia využiť v každodennom živote.

 

 

 

Pod dohľadom tety Ety


5.jpg

Komiksové stvárnenia jednotlivých tém v zakladači Rady tety Ety majú medzi žiakmi ZŠ s MŠ v Harichovciach veľmi veľký úspech.
Deň iný ako obyčajne

 

elektrina1.jpgČo sa žiakom 4. A triedy Základnej školy Radvanská v Banskej Bystrici najviac páčilo z podujatia "Zoznámte sa s elektinou", sa môžete dozvedieť z ich slohových prác, ktoré nám zaslali.

 

 

Energetické poradenstvo aj pod Tatrami

 

SAM_2495.JPG.jpgŽiaci základnej školy v Mlynčekoch ďakujú za vzdelávacie materiály a tešia sa na ďalšiu spoluprácu.

 

 

 

 Teta Eta radí a pomáha

 

d.JPGŠpeciálna základná škola v Dubnici nad Váhom poskytuje vzdelávanie a výchovu mentálne a kombinovane postihnutým žiakom a žiakom s autizmom. Aj im sa naše experimenty a materiály veľmi páčia a radi s nimi pracujú.

 

 

Prvý energetický experiment a energetické kvarteto

PA220008.JPG

 

Teta Eta radila aj žiakom ZŠ na Mierovej 67 v Želiezovciach. Vyskúšali si prvý energetický experiment, pri ktorom si overili, či rastliny potrebujú pre svoj život energiu zo Slnka.
Poďakovanie za interaktívne hry

 

0772_0007_-_kopia.jpgPočas Týždňa vedy zorganizovali pracovníci Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry interaktívne hry pre žiakov ZŠ v Slatine nad Bebravou. Ako sa deťom toto podujatie páčilo si môžete prečítať v tomto článku. 

 

 

Materiál sa nám osvedčil

 

100_1095.JPGO tom, že aj zo slanej vody možno získať vodu pitnú sa vďaka Radám tety Ety presvedčili žiaci základnej školy v Budimíre.

 

 

 

 Ako sme strávili deň úsmevu

 

DSCF6070.jpg4. október  je podľa medzinárodného kalendára „Svetový deň úsmevu“. V základnej škole v Dolných Orešanoch ho, aj vďaka Slovenskej inovačnej a energetickej agentúre a projektu Žiť energiou, tento rok strávili naozaj netradične.

 

 

Na dni otvorených dverí žili energiou

 

c.jpg Bohatý program v podaní Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry doplnil povedomie žiakov a prítomných o poznatky efektívneho využívania energie na základnej škole v Lipovciach.

 

 

Práca so zakladačmi nás baví


P1170602.JPG

Odpovedať zvedavému Lumenovi, či ustarostenej Kelvinke na ich večné otázky sa pokúšajú aj žiaci základnej školy sv. Dominika Savia z Dubnice nad Váhom.

 

 

 

Deti pokus zaujal

 

SAM_2430.JPGExperiment s rastlinkami a precízne pripravená prezentácia pani vychovávateľky v školskom klube detí na základnej škole vo Svidníku podnietili diskusiu o význame slnečného svetla pre život na Zemi.

 

 

Prvá energetická hodina


img184.jpg

Rozdiely medzi obnoviteľnými a neobnoviteľnými zdrojmi energie objavovali žiaci 2. stupňa základnej školy v Humennom vďaka energetickému kvartetu, ktoré urobilo vyučovaciu hodinu omnoho zábavnejšou.

 

 

Energetické hry a experimenty spestrili deň


kviz1.jpg

Štvrtáci zo základnej školy SNP 20 v Banskej Bystrici si vyskúšali jednotlivé stanovištia venované energetickej problematike. 

 

 

Energetické pexeso a prvé kapitoly z Rád tety Ety

 

a.JPGPomôcť vyznať sa v tom, čo je šetrenie a čo naopak plytvanie energiou pomohlo žiakom základnej školy v Čimhovej energetické pexeso.

 

 


Môže byť citrón baterka?

 

ZE_v_letnych_taboroch_EKO_tabor_v_zelenom_raji_Kysak_17072012_089.jpgČasopis Táborový život, ktorý vydávajú deti detského tábora v Kysaku, priniesol v jednom zo svojich čísel aj rozhovor s pracovníkmi SIEA, ako poďakovanie za zorganizovanie zaujímavého poldňového podujatia.
 
 
© 2020 Slovenská inovačná a energetická agentúra | webmaster@siea.sk | Úvod | Podmienky používania | Pripomienky k stránke
webdesign a redakčný systém
Prehliadaním stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookies (viac info).