Skoč na obsah Skoč na menu
SIEA - Slovenská inovačná a energetická agentúraSIEA - Slovenská inovačná a energetická agentúra Úvod | O SIEA | Kontakty | Médiá | Mapa stránok | Textová verzia | English
SIEA - Slovenská inovačná a energetická agentúra - Bezplatné<br/>poradenstvoSIEA - Slovenská inovačná a energetická agentúra - Bezplatné<br/>poradenstvo
fb_logo

Študenti majiteľmi elektrární – Sustainable Energy Week 2011


Stredoškoláci, študenti vysokých škôl, ale aj manažéri energetických spoločností si počas dvoch dní vyskúšali, aké je to riadiť elektráreň, hospodáriť s ubúdajúcim množstvom surovín, ktorých cena neustále stúpa a pritom rozumne investovať do distribučnej siete v rámci miest a štátov Európy. Podujatie pod názvom Maratón energetickej efektívnosti zorganizovala SIEA 12. – 13. apríla pod hlavičkou kampane Európskej komisie Týždeň udržateľnej energie 2011.


„Páčilo sa mi veľmi. Ľudia, ktorí nám vysvetľovali pravidlá hry boli veľmi ochotní a milí. Hra bola veľmi zaujímavá a bolo to skvelé. Uvítala by som častejšie takéto akcie,“ podelila sa o svoje dojmy zo strategickej hry žiačka Obchodnej akadémie v Banskej Bystrici.

DSCF0424.jpgDSCF0438.jpgDSCF0439.jpgDSCF0556.jpgDSCF0562.jpgP1030763.JPGP1030767.JPGmanazeri.jpgviaz_13_4.jpgvitaz_Maros_Mihac_TUKE_FEI.jpgvitazka_Kristina_Varaljaiova.jpg

O atraktívnu formu vzdelávania hrou v oblasti efektívneho hospodárenia s energiou prejavili záujem aj ďalšie stredné školy z Trenčína a Košíc. Pozvanie stať sa majiteľom elektrární prijali tiež študenti univerzít – Trenčianskej univerzity, Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici, Technickej univerzity v Košiciach. V utorok večer sa do maratónu zapojili i zástupcovia energetických spoločností z Asociácie energetických manažérov, Asociácie priemyselnej ekológie na Slovensku, Slovenského zväzu výrobcov tepla a Združenia priemyselných odberateľov energie.

Svoje zručnosti z oblasti strategického plánovania, finančného riadenia a energetiky si otestovalo 187 účastníkov. Víťazmi jednotlivých kôl sa stali nasledovní zástupcovia škôl::

Košice:

Gamec Ján -  Evanjelické gymnázium Jána Amosa Komenského v Košiciach

Rajničová Veronika - Gymnázium sv. Tomáša Akvinského v Košiciach

Karlík Michal - Hutnícka fakulta Technickej univerzity v Košiciach

Miháč Maroš - Fakulta elektrotechniky a informatiky, Technická univerzita v Košiciach

Varga Patrik - Fakulta elektrotechniky a informatiky, Technická univerzita v Košiciach

Vitikač Peter -  Fakulta elektrotechniky a informatiky, Technická  univerzita v Košiciach

Samec Martin - Fakulta baníctva, ekológie, riadenia a geotechnológií, Technická univerzita v Košiciach

Mikolaj Dušan - Strojnícka fakulta, Technická univerzita v Košiciach

Banská Bystrica:

Kačic Tomáš - Gymnázium Andreja Sládkoviča v Banskej Bystrici

Šušozc Martin - Gymnázium J. Murgaša v Banskej Bystrici (učiteľ)

Kapusta Jakub - Obchodná akadémia v Banskej Bystrici

Varga Ronald - Stredná odborná škola stavebná v Kremničke

Varajlaiová Kristína - Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici

Baníková Lenka - Pedagogická fakulta, Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici

Loišová Barbora - Pedagogická fakulta, Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici

Trenčín:

Mercek Martin - Stredná odborná škola stavebná E. B. Trenčín

Orgoníková Alena - Stredná odborná škola stavebná E. B. Trenčín

Habániková Anna - Fakulta sociálno-ekonomických vzťahov, Trenčianska univerzita

Kopecký Ivan - Fakulta špeciálnej techniky, Trenčianska univerzita

 

Týždeň udržateľnej energie organizuje Európska komisia už piatym rokom. Od 11. – 15. apríla 2011 sa v 44 krajinách koná viac ako 600 podujatí s odhadovanou účasťou 30 000 ľudí. Cieľom kampane je oboznámiť občanov, podnikateľov a verejné orgány s riešeniami na zníženie spotreby energie.

 

Maratón energetickej efektívnosti na Slovensku zorganizovala SIEA ako súčasť projektu bezplatného energetické poradenstva ŽIŤ ENERGIOU, ktorý je spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja. Záujemcovia môžu požiadať o bezplatné konzultácie na bezplatnej linke 0800 199 399 alebo osobne v troch poradenských centrách v Trenčíne, Banskej Bystrici a v Košiciach.
 
 
© 2019 Slovenská inovačná a energetická agentúra | webmaster@siea.sk | Úvod | Podmienky používania | Pripomienky k stránke
webdesign a redakčný systém
Prehliadaním stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookies (viac info).