Skoč na obsah Skoč na menu
SIEA - Slovenská inovačná a energetická agentúraSIEA - Slovenská inovačná a energetická agentúra Úvod | O SIEA | Kontakty | Médiá | Mapa stránok | Textová verzia | English
SIEA - Slovenská inovačná a energetická agentúra - Bezplatné<br/>poradenstvoSIEA - Slovenská inovačná a energetická agentúra - Bezplatné<br/>poradenstvo
fb_logo

Najlepšie exponáty výstavy Aqua-therm 2011


Kondenzačný kotol, antikorózny prípravok, inovačný systém stúpačiek a tepelné čerpadlo. To sú najlepšie exponáty 13. ročníka medzinárodného veľtrhu vykurovania, vetrania, klimatizačnej, meracej, regulačnej, sanitárnej a ekologickej techniky Aqua-therm 2011.

Zlatú medailu, najvyššie ocenenie súťaže o najlepší exponát, získal kondenzačný kotol TIGER CONDENS 25 KKZ 42-A/1 značky Protherm, ktorý vyrába firma Vaillant Group Slovakia, s.r.o. Ďalšie tri výrobky získali čestné uznanie hodnotiacej komisie.

Vyhlasovateľom súťaže je organizátor nitrianskeho Aqua-thermu, spoločnosť Progres Partners Advertising, s.r.o. Medzi odborných garantov a spoluorganizátorov patrí Slovenská spoločnosť pre techniku prostredia, Slovenský zväz výrobcov tepla, Cech vykurovania a tepelnej techniky a Slovenská inovačná a energetická agentúra, ktorá registrovala prihlášky a zabezpečovala hodnotenie.

Do súťaže o najlepší exponát bolo v tomto roku nominovaných dvanásť výrobkov od desiatich výrobcov technického zariadenia pre vykurovanie, vetranie, klimatizáciu, rozvodov vody, plynu, tepla a zariaďovacích predmetov k dosahovaniu čo najlepších parametrov. Ocenenie víťazom odovzdala predsedníčka komisie, riaditeľka odboru legislatívy, metodológie a vzdelávania Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry Kvetoslava Šoltésová.

P1060168.jpgP1060160.jpgP1060157.jpgP1060162.jpg
Zlatá medaila:

TIGER CONDENS 25 KKZ 42-A/1, Vaillant Group Slovakia, s.r.o., Skalica

Inovatívnym riešením na prípravu teplej vody je kondenzačný kotol s nerezovým výmenníkom tepla. Využíva patentový systém ISODYN2, ktorý okrem komfortnej dodávky teplej vody prispieva aj k zníženiu emisií spaľovacieho zariadenia.

Čestné uznania:

BIONIBAL, Procom s.r.o. Bratislava (výrobca GEMINOX SA, Francúzsko)

Tento netoxický biocídny antikorózny prostriedok na ochranu polymateriálových vykurovacích systémov prispieva k bezporuchovej prevádzke vykurovacích telies, snímačov a regulačných armatúr udržiavaním čistoty vykurovacieho média.

RISER UPONOR MLCP, UPONOR GmbH Nemecko

Inovačný systém stúpačiek je charakteristický vysokou životnosťou, znížením času montáže v porovnaní s inými systémami až o polovicu, menšími nárokmi na skladovací priestor, ako aj jednoduchším projektovaním systému.

WAMAK AWT 09 EVI TRIO BLOCK, WAMAK s.r.o., Hodruša Hámre

Tepelné čerpadlo je v kompaktnom blokovom prevedení. Vyznačuje sa komfortným hydraulickým pripojením k vykurovaciemu systému a k systému dodávky teplej vody, i jednoduchou inštaláciou. Využíva kompresorovú technológiu EVI so vstrekovaním chladiva do SCROLL kompresora, čím dosahuje maximálnu výstupnú teplotu až 65°C, a to aj pri vonkajších teplotách -15°C.
 
 
© 2019 Slovenská inovačná a energetická agentúra | webmaster@siea.sk | Úvod | Podmienky používania | Pripomienky k stránke
webdesign a redakčný systém
Prehliadaním stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookies (viac info).