Skoč na obsah Skoč na menu
SIEA - Slovenská inovačná a energetická agentúraSIEA - Slovenská inovačná a energetická agentúra Úvod | O SIEA | Kontakty | Médiá | Mapa stránok | Textová verzia | English
SIEA - Slovenská inovačná a energetická agentúra - Bezplatné<br/>poradenstvoSIEA - Slovenská inovačná a energetická agentúra - Bezplatné<br/>poradenstvo
fb_logo

Zábavná energia na detskom kreatívnom festivale LEPORELO


Hravo, s fantáziou a prostredníctvom veselých zážitkov sa vaše deti môžu dozvedieť, aké sú rozdiely medzi zdrojmi energie. Na veľtrhu LEPORELO, ktorý sa koná 29. až 30. 6. 2019 v Košiciach, navštívte poradenský stánok Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry a zažite dobrodružstvo objavovania vecí okolo nás.

Čo si myslíte, koľko námahy treba vynaložiť, aby sa bicyklovaním vyrobila elektrina? Ak si to chcete vyskúšať na vlastnej koži, v stánku bezplatného energetického poradenstva ŽIŤ ENERGIOU sa počas najväčšieho detského kreatívneho festivalu LEPORELO môžete zapotiť a vykrútiť pedálmi toľko elektriny, aby ste rozsvietili 8 žiaroviek. Prekonať dosiaľ najlepší dosiahnutý výsledok nebude ľahké, no tešíme sa na každého, kto sa o to pokúsi.

Rovnako môžu deti zisťovať silu vetra a silu vody. Zhadzovať veci len pomocou vodného prúdu je zábava. V horúci letný deň navyše aj osviežujúca. Na malých staviteľov a konštruktérov čakajú zase iné disciplíny – môžu si vyskúšať postaviť domček z hliny, ale aj poskladať papierové lietadlo a zistiť čosi o fyzike lietania. A pozor, na konci bude pripravená letecká dráha s meraním doletu.

Detský kreatívny festival LEPORELO, ktorý sa uskutoční v dňoch 29. až 30. 6. 2019 v Kasárňach Kulturparku Košice, deti nielen zabáva, ale aj kreatívne rozvíja a učí. Súčasťou festivalu je množstvo tvorivých dielní, workshopov. Festival sa nesie v duchu zodpovednosti k životnému prostrediu, preto nečakajte balóny ani iné zbytočné plasty. Koše na separovaný odpad budú samozrejmosťou. Taktiež recyklovateľný riad a poháre vo foodcourte. Dokonca si z domu môžete vziať aj vaše znovupoužiteľné fľaše, do ktorých vám načapujú pitnú vodu zdarma.

SIEA Leporelo 2019  04.jpgSIEA Leporelo 2019  02.jpgSIEA Leporelo 2019  03.jpgSIEA Leporelo 2019  01.jpg


Projekt bezplatného energetického poradenstva ŽIŤ ENERGIOU je financovaný prostredníctvom Operačného programu Kvalita životného prostredia z Európskeho fondu regionálneho rozvoja.

Kde:
Kasárne Kulturpark Košice

Kedy:
29. – 30. 6. 2019, v čase od 9.30 h do 19. h
 
 
© 2020 Slovenská inovačná a energetická agentúra | webmaster@siea.sk | Úvod | Podmienky používania | Pripomienky k stránke
webdesign a redakčný systém
Prehliadaním stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookies (viac info).