Skoč na obsah Skoč na menu
SIEA - Slovenská inovačná a energetická agentúraSIEA - Slovenská inovačná a energetická agentúra Úvod | O SIEA | Kontakty | Médiá | Mapa stránok | Textová verzia | English
SIEA - Slovenská inovačná a energetická agentúra - Bezplatné<br/>poradenstvoSIEA - Slovenská inovačná a energetická agentúra - Bezplatné<br/>poradenstvo
fb_logo

Prihlášky - Európske ocenenia udržateľnej energie 2012


8. ročník európskej súťaže projektov propagujúcich využívanie obnoviteľných zdrojov a energetickú efektívnosť

Termín na podanie prihlášok: do 29. februára 2012

 

Súťaž Európske ocenenia udržateľnej energie je určená pre inštitúcie verejnej správy, súkromné firmy, európske asociácie, univerzity a mimovládne organizácie a ich projekty, ktoré zviditeľňujú energetickú efektívnosť, obnoviteľnú energiu, vzdelávanie v oblasti energetiky a šetrnú dopravu v rámci Európy.

Ocenenia každoročne vyhlasuje Európska výkonná agentúra pre konkurencieschopnosť a inovácie (Executive Agency for Competitiveness and Innovation – EACI) v rámci Európskeho týždňa udržateľnej energie (EUSEW). V roku 2012 vyvrcholí EUSEW slávnostným vyhlásením víťazov súťaže 19. júna 2012 v Bruseli.

Prihlásiť svoj projekt môžete v nasledujúcich kategóriách:

Komunikácia

- rozširovanie povedomia o energetických výzvach, ktoré menia naše vnímanie a zlepšujú energetickú efektívnosť a využívanie energie z obnoviteľných zdrojov (napr. cielene komunikované aktivity a masové mediálné kampane - televízne klipy, reklamné kampane atď.)

Spotreba

- pomoc pri znižovaní spotreby energie, či už priamo alebo nepriamo (napr. inteligentné energetické meracie systémy, spotrebiteľské webové stránky a sprievodcovia, súťaže v oblasti úspor energie, zelené obstarávania a pod.)

Vzdelávanie

- zlepšovanie vedomostí a zručností spojených s oblasťou energetickej efektívnosti a obnoviteľnej energie. Aktivity sa zvyčajne realizujú vzdelávacími inštitúciami - školami, univerzitami a školiacimi centrami (napr. energetické vzdelávanie na základných a stredných školách, špecializované školenia, štipendijné programy atď.)

Bývanie

- zvyšovanie energetickej efektívnosti budov alebo výroba vlastnej energie z obnoviteľných zdrojov (napr. energeticky efektívna výstavba a rekonštrukcia, strešné solárne kolektory, pasívne domy a pod.)

Doprava

- preprava ľudí alebo tovarov energeticky efektívnym spôsobom alebo pomocou využívania obnoviteľných zdrojov energie (napr. systémy prenájmu bicyklov, zelené plánovanie mobility, autobusy na eko-naftu a pod.)
 
 
© 2019 Slovenská inovačná a energetická agentúra | webmaster@siea.sk | Úvod | Podmienky používania | Pripomienky k stránke
webdesign a redakčný systém
Prehliadaním stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookies (viac info).