Skoč na obsah Skoč na menu
Úvod | O SIEA | Kontakty | Médiá | Mapa stránok | Textová verzia | English
SIEA - Slovenská inovačná a energetická agentúra

Úvod / Úvod

fb_logo

Videokonferencie pre kreatívcov, ktorí chcú poskytovať služby prostredníctvom kreatívnych voucherovV Galérii realizátorov je už viac ako 290 kreatívnych subjektov, ktorých služby môžu využiť malé a stredné podniky prostredníctvom kreatívnych voucherov. Praktické informácie o novej forme podpory môžu registrovaní kreatívci, ale aj noví záujemcovia získať počas videokonferencií, ktoré sa uskutočnia od 10. decembra 2018.


Séria šiestich videokonferencií, ktoré pripravuje Slovenská inovačná a energetická agentúra, je súčasťou národného projektu Podpora rozvoja kreatívneho priemyslu na Slovensku. V rámci projektu môžu mikro, malé a stredné podniky získať kreatívne vouchre, ktoré pokryjú 50 % oprávnených nákladov na služby architektov, dizajnérov, marketérov a programátorov. Spomedzi doteraz zaregistrovaných realizátorov poskytuje 193 služby z odvetvia marketingu a reklamy, 128 z IKT a programovania, 94 z dizajnu a 52 z architektúry.


„Od spustenia projektu podalo žiadosti o vouchere takmer 200 podnikateľov. Ich záujem rastie s rozširujúcou sa ponukou služieb v galérii realizátorov. Preto dávame kreatívcom možnosť podrobne sa informovať o pravidlách poskytovania voucherov aj prostredníctvom videokonferencií," uviedla generálna riaditeľka SIEA Alexandra Velická.


Videokonferencie sa uskutočnia v dňoch 10., 11., 17. a 18. decembra 2018. Ich súčasťou sú tematické bloky s informáciami, aké podmienky treba splniť, ako postupovať, ale aj priestor na otázky a diskusiu. Účasť je bezplatná. Obsah videokonferencií je určený najmä novým záujemcom o zaregistrovanie do Galérie realizátorov, no mnoho užitočných informácií o systéme poskytovania kreatívnych voucherov sa dozvedia aj kreatívci, ktorí už oprávnenými realizátormi sú. Na videokonferenciu je potrebné sa vopred elektronicky zaregistrovať prostredníctvom formuláru zverejneného na stránke projektu www.vytvor.me.


Vo výzvach vyhlásených v roku 2018 môže podnikateľ získať len jeden kreatívny voucher. Žiadosti o vouchere z týchto výziev je nutné predložiť do konca roka 2018.


Od augusta 2018 sú k dispozícii vouchere v odvetví architektúra v maximálnej hodnote 10 000 € a v odvetví dizajn v maximálnej hodnote 5 000 €. Podnikatelia ich môžu využiť do 31. januára 2018. Žiadosti o vouchere z odvetvia reklamy a marketingu, ako aj IKT a programovania možno podávať od začiatku novembra. Maximálna hodnota voucherov v týchto odvetviach je 5 000 €, na ich využitie majú podnikatelia 6 mesiacov.


Počas trvania projektu budú vydané kreatívne vouchere v celkovej hodnote 7,5 milióna € pre minimálne 1 500 podnikov. Poskytovanie pomoci prostredníctvom kreatívnych voucherov je súčasťou aktivít národného projektu Podpora rozvoja kreatívneho priemyslu na Slovensku, ktorý je spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja prostredníctvom Operačného programu Výskum a inovácie.
 
 
© 2019 Slovenská inovačná a energetická agentúra | webmaster@siea.sk | Úvod | Podmienky používania | Pripomienky k stránke
webdesign a redakčný systém
Prehliadaním stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookies (viac info).