Skoč na obsah Skoč na menu
Úvod | O SIEA | Kontakty | Médiá | Mapa stránok | Textová verzia | English
SIEA - Slovenská inovačná a energetická agentúra

Úvod / Úvod

fb_logo

Pozvánka na seminár Obnova verejného osvetlenia v SliačiO tom, ako úspešne zrealizovať projekt rekonštrukcie a modernizácie verejného osvetlenia sa bude hovoriť na ďalšom seminári s názvom Obnova verejného osvetlenia, ktorý sa tentoraz uskutoční 3.11.2015 v hoteli Kaskády v Sliači.

 

Podujatie organizuje Slovenská inovačná a energetická agentúra v spolupráci s Ministerstvom hospodárstva SR v rámci projektu bezplatného energetického poradenstva ŽIŤ ENERGIOU.


Program seminára je rovnaký ako na prvom podujatí, ktoré sa uskutočnilo 26.10. 2015 v Piešťanoch. Seminár je znovu určený predovšetkým pre zástupcov miest a obcí, ktoré pripravujú obnovu verejného osvetlenia. O možnosť rekonštruovať verejné osvetlenie vďaka prostriedkom z európskych fondov prostredníctvom Operačného programu Konkurencieschopnosť a hospodársky rast sa tento rok uchádzalo 529 obcí a miest. Časť z nich už dostala rozhodnutie o schválení nenávratného finančného príspevku, ďalšie žiadosti sa posudzujú.

 

Na seminári sa bude hovoriť o aktuálnych možnostiach podpory obnovy verejného osvetlenia z európskych fondov, o systémoch financovania počas realizácie rekonštrukcie, ale aj o spôsoboch, ako si zabezpečiť financovanie v počiatočnej fáze projektu. Samostatná prezentácia je pripravená na tému, čo všetko má obsahovať dokumentácia k verejnému obstarávaniu v prípade obnovy verejného osvetlenia. Prednášky budú venované aj náležitostiam záverečného svetelnotechnického merania, ktoré má potvrdiť, či rekonštruované osvetlenie spĺňa technické normy súvisiace s osvetlením komunikácií. Podrobne sa budú rozoberať aj postupy pri realizácii projektu obnovy.

 

Vstup na podujatie je bezplatný. Podmienkou je včasná registrácia prostredníctvom online formulára. Prihlásiť sa možno najneskôr do pondelka 2. 11. 2015 do 10. h alebo do naplnenia kapacity podujatia.

Program
09:30 Registrácia účastníkov a občerstvenie
10:00 Aktuálne informácie o možnostiach podpory obnovy verejného osvetlenia
10:45 Čo všetko má obsahovať dokumentácia k verejnému obstarávaniu
11:30

Svetelnotechnické meranie

12:15

Systémy financovania rekonštrukcie

13:00 Občerstvenie 
14:00 Ako postupovať počas realizácie projektu obnovy 
14:30 Diskusia
15:30 Možnosti financovania obnovy v počiatočnej fáze – vlastné zdroje alebo prekleňovací úver
16:15 Občerstvenie
16:30 Záver seminára
 Podmienky účasti
  • Vstup na podujatie je bezplatný. Podmienkou je včasná registrácia prostredníctvom online formulára . Prihlásiť sa možno najneskôr do pondelka 2. 11. 2015 do 10. h alebo do naplnenia kapacity podujatia.
  • Potvrdenie účasti budeme prihláseným posielať elektronicky e-mailom priebežne, najneskôr 3 dni pred konaním podujatia.
  • Organizátor prihláseným účastníkom hradí občerstvenie a parkovanie počas trvania konferencie.
  • Keďže je o účasť na seminároch vysoký záujem, prosíme zaregistrovaných účastníkov, aby nás neodkladne informovali, ak sa zmení ich pracovný program a nebudú sa môcť podujatia zúčastniť. Čím skôr nám informáciu zašlete, tým je väčšia šanca, že budú môcť záväzne objednané služby využiť ďalší prihlásení záujemcovia čakajúci na potvrdenie registrácie.
  • Podrobnejšie informácie môžete získať na telefónnom čísle 02/58 248 224 alebo e-mailom na poradenstvo@siea.gov.sk.
Organizačné informácie

Hotel Kaskády, Sliač  
Prezencia účastníkov: 3. novembra 2015, 9.30 - 10.00 h

 

Podujatie sa koná v rámci projektu bezplatného energetického poradenstva ŽIŤ ENERGIOU. Tento projekt s názvom Podpora osvety a poradenstva v rámci efektívneho využívania energie a využívania OZE, vrátane zvyšovania informovanosti širokej verejnosti je spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja. Záujemcovia o problematiku môžu požiadať o bezplatné konzultácie aj na bezplatnej linke 0800 199 399 alebo osobne v troch poradenských centrách v Trenčíne, Banskej Bystrici a v Košiciach.
 
 
© 2018 Slovenská inovačná a energetická agentúra | webmaster@siea.sk | Úvod | Podmienky používania | Pripomienky k stránke
webdesign a redakčný systém
Prehliadaním stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookies (viac info).