Skoč na obsah Skoč na menu
Úvod | O SIEA | Kontakty | Médiá | Mapa stránok | Textová verzia | English
SIEA - Slovenská inovačná a energetická agentúra

Úvod / Médiá / Tlačové správy

fb_logo

Tlačové správy


Diskusné fórum o aktuálnych možnostiach využívania OZE

Bratislava, 5. 2. 2014 - Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) pozýva na diskusné fórum "Obnoviteľné zdroje energie po novom", ktoré sa uskutoční počas medzinárodného odborného veľtrhu AQUA-THERM v Nitre. »»

 


Pre rozvoj trhu s biometánom je potrebné intenzívne prehlbovanie spolupráce v tomto sektore

Bratislava 17. mája 2012 - Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) usporiadala seminár zameraný na možnosti, rozvoj, ale aj definovanie existujúcich bariér na trhu s biometánom na Slovensku. »»

 

Seminár o možnostiach energetického zhodnocovania odpadu v Bratislavskom kraji

Bratislava 19. apríla 2012 - Slovenská inovačná a energetická agentúra organizuje 3. mája 2012 v Bratislave seminár, na ktorom predstaví Regionálny akčný plán zameraný na možnosti zlepšenia udržateľného odpadového hospodárstva a produkcie energie z odpadu v Bratislavskom kraji. »»


SIEA pomáha pri tvorbe plánov energetických úspor v Kazachstane

Bratislava 13. marca 2012 - Predstavitelia spoločnosti Kazachenergoexpert čerpajú svoje vedomosti a informácie na uskutočňovanie plánov Kazachstanu v oblasti úspor energie aj od Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry. Zdôraznili to na stretnutí zástupcov členských štátov EÚ k energetickej efektívnosti, ktoré sa uskutočnilo 14. februára 2012 počas Delegácie EÚ v Astane. »»

Záujemcovia o dotácie na slnečné kolektory a kotly na biomasu môžu podávať žiadosti do konca novembra

Bratislava, 1. augusta 2011 - Ministerstvo hospodárstva SR vyhlásilo 1. augusta 2011 Výzvu na predkladanie žiadostí o poskytovanie dotácií na podporu využívania biomasy a slnečnej energie. Záujemcovia môžu podávať žiadosti do konca novembra 2011 Slovenskej inovačnej a energetickej agentúre (SIEA). Na dotácie vyčlenilo Ministerstvo hospodárstva SR sumu 2 675 200 €. »»

Pätina zo sumy na tohtoročné štátne dotácie na kotly a kolektory už má žiadateľov

Bratislava, 18. marca 2011 - Ku koncu februára 2011 evidovala  Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) 554 nových žiadostí o dotácie na kotly na biomasu a slnečné kolektory s požadovanou sumou vyše 500 tisíc €. Domácnosti sa v nich uchádzajú o takmer pätinu z balíka 2 675 200 €, ktorý Ministerstvo hospodárstva SR tento rok vyčlenilo na dotácie. »»

Waste to Energy (W2E) - Interregionálny seminár v Bratislave

Bratislava, 23. februára 2011 - Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) organizuje dňa 10. marca 2011 seminár s medzinárodnou účasťou zameraný na možnosti zlepšenia  udržateľného odpadového hospodárstva a produkcie energie z odpadu v európskych regiónoch. Podujatie sa uskutoční v rámci medzinárodného projektu s názvom „Waste to Energy“ (W2E) – Energetické zhodnocovanie odpadu, na ktorého realizácii sa agentúra podieľa. Projekt je spolufinancovaný Európskym spoločenstvom v rámci programu INTERREG IVC. »»

Energiu z obnoviteľných zdrojov plánuje využívať každá tretia domácnosť na Slovensku

Bratislava, 13. decembra 2010 - Energiu z obnoviteľných zdrojov plánuje prostredníctvom slnečných kolektorov, kotlov na biomasu alebo tepelných čerpadiel využívať na ohrev vody alebo vykurovanie tretina (32,9 %) slovenských domácností. Z domácností žijúcich v rodinnom dome má tento zámer takmer každá druhá (46 %). Najväčší záujem je o slnečné kolektory a významne by mal vzrásť aj počet inštalovaných kotlov na biomasu, ktoré sú už dnes najrozšírenejším zariadením na využívanie obnoviteľných zdrojov v domácnostiach. »»

Väčšina Slovákov je ochotná šetriť energiu, len ak sa im to oplatí

Bratislava, 13. decembra 2010 - Z reprezentatívneho prieskumu verejnej mienky realizovaného na podnet Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry vyplýva, že takmer dve tretiny Slovákov nikdy nehľadali informácie o tom, ako by mohli usporiť energiu, a úsporné opatrenia v domácnostiach podmieňujú tým, že chcú vedieť, či sa im to oplatí. »»

 

SIEA hľadá cesty ako zvyšovať kvalitu obnovy budov

Bratislava 21. septembra 2010 - Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) sa zapája do Medzinárodného projektu REQUEST, ktorý sa zaoberá energetickou Hospodárnosťou budov. »»

Bezplatné energetické poradenstvo ŽIŤ ENERGIOU

Bratislava, 9. júna 2010 - Slovenská inovačná a energetická agentúra pozýva záujemcov o bezplatné odborné energetické poradenstvo do konzultačných centier v Trenčíne, Banskej Bystrici a v Košiciach. Poradenstvo je súčasťou projektu ŽIŤ ENERGIOU, ktorý je spolufinancovaný z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja prostredníctvom Operačného programu Konkurencieschopnosť a hospodársky rast. »»
 
 
© 2020 Slovenská inovačná a energetická agentúra | webmaster@siea.sk | Úvod | Podmienky používania | Pripomienky k stránke
webdesign a redakčný systém
Prehliadaním stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookies (viac info).