Skoč na obsah Skoč na menu
Úvod | O SIEA | Kontakty | Médiá | Mapa stránok | Textová verzia | English
SIEA - Slovenská inovačná a energetická agentúra
fb_logo

Seminár o využití slnečnej energie v bytových domoch


Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) pozýva na seminár Využitie slnečnej energie na ohrev vody v bytových domoch, ktorý sa uskutoční vo štvrtok 31. marca 2011 v Bratislave počas veľtrhu Coneco - Racioenergia.


Vstup na seminár pre účastníkov veľtrhu je voľný. Podujatie je určené pre zástupcov vlastníkov bytov a správcov domov, ktorí majú záujem o inštaláciu slnečných kolektorov.

 

Súčasťou seminára budú prípadové štúdie o inštaláciách v bytových domoch, ktoré získali štátne dotácie z Programu vyššieho využitia biomasy a slnečnej energie. Účastníci si budú môcť overiť, či aj v ich okolí je niektorý z 31 bytových domov, ktoré požiadali o podporu a majú s využívaním slnečnej energie skúsenosti. Pripravená je aj prednáška s užitočnými odporúčaniami k návrhu, inštalácii a prevádzke solárnych systémov, vrátane informácií, ako predchádzať najčastejším chybám pri realizovaní podobných projektov.

Seminár sa uskutoční 31. marca 2011 od 14.30 h do 17.30 h v priestoroch výstaviska Incheba v seminárnej miestnosti v hale A1.

Odborní konzultanti SIEA budú počas celého veľtrhu poskytovať v stánku SIEA (Hala A0, č. 119) bezplatné odborné energetické poradenstvo. Záujemcovia o konzultácie si budú môcť okrem iného overiť, či má ich dom vhodné predpoklady na využívanie slnečnej energie. Na individuálne konzultácie s expertmi SIEA je vyhradený čas denne od 29. marca do 1. apríla 2011 od 13.00 do 14.00 h.

 

Podujatie sa realizuje v rámci projektu bezplatného energetického poradenstva ŽIŤ ENERGIOU, ktorý je spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja. Záujemcovia o problematiku môžu požiadať o bezplatné konzultácie aj na bezplatnej linke 0800 199 399 alebo osobne v troch poradenských centrách v Trenčíne, Banskej Bystrici a v Košiciach.

Program:

14.30 - 14.40 Otvorenie - Ing. Pavol Kosa (SIEA)

14.40 - 15.10 Ako zistiť, či je Váš dom vhodný na využitie slnečnej energie - Ing. Peter Štibraný (SIEA)

15.10 - 15.20 V ktorých bytových domoch už inštalovali solárne systémy s podporou zo štátnych dotácií - Ing. Renáta Rutšeková (SIEA)

15.20 – 16.00 Na čo nezabudnúť pri návrhu a inštalácii solárnych termických systémov v bytových domoch, aby bola prevádzka čo najefektívnejšia - Ing. Alfréd Gottas (THERMO/SOLAR Žiar s.r.o.)

16.00 - 16.20 Skúsenosti bytového domu v Bratislave s prevádzkou solárneho systému - Ing. Peter Marušinec (predseda SVB Medzijarky)

16.20 - 17.30 Diskusia

 

Seminár pripravila Slovenská inovačná a energetická agentúra v rámci projetu bezplatného energetického poradenstva ŽIŤ ENERGIOU. Záujemci o problematiku môžu požiadať o bezplatné konzultácie aj v troch poradenských centrách v Trenčíne, Banskej Bystrici a v Košiciach.
 
 
© 2019 Slovenská inovačná a energetická agentúra | webmaster@siea.sk | Úvod | Podmienky používania | Pripomienky k stránke
webdesign a redakčný systém
Prehliadaním stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookies (viac info).