Skoč na obsah Skoč na menu
SIEA - Slovenská inovačná a energetická agentúraSIEA - Slovenská inovačná a energetická agentúra Úvod | O SIEA | Kontakty | Médiá | Mapa stránok | Textová verzia | English
SIEA - Slovenská inovačná a energetická agentúra - Bezplatné<br/>poradenstvoSIEA - Slovenská inovačná a energetická agentúra - Bezplatné<br/>poradenstvo

Úvod / Hlavné menu / Bezplatné poradenstvo / Letáky

fb_logo

Zatepľovanie a výmena okien v bytových domoch


Prečo a do akej miery sa v bytových domoch oplatí investovať do zníženia tepelných strát? Aký postup zvoliť pri obnove obalových konštrukcií? Odpovede na tieto otázky, ako aj praktický prehľad  skladby systémov využívaných pri obnove budov spolu so vzorovými prepočtami prínosov obnovy nájdete v brožúre Zatepľovanie a výmena okien v bytových domoch, ktorú pripravili špecialisti SIEA v rámci projektu bezplatného energetického poradenstva ŽIŤ ENERGIOU. »»


Ako v domácnosti znížiť spotrebu tepla na vykurovanie a ohrev vody


Ceny energie neustále stúpajú. Existuje celý rad možností, ako znížiť náklady na vykurovanie a teplú vodu, ktoré do veľkej miery zaťažujú domáci rozpočet. Sú medzi nimi jednoduché riešenia za málo peňazí i finančne náročnejšie opatrenia. Poradíme vám, ako vopred zistiť, či sa vám investícia oplatí, aby ste si mohli na základe toho stanoviť priority. »»


Ako znížiť spotrebu elektriny v domácnosti


Najviac energie sa v domácnosti spotrebuje vo forme tepla na vykurovanie a ohrev teplej vody. Nemálo peňazí však stojí aj elektrina potrebná na chod domácnosti – na varenie, pranie, osvetlenie, umývanie riadu, vysávanie a na prevádzku spotrebnej elektroniky. »»


Osvetlenie v priemysle


Osvetlenie v priemysle

Prečo sa oplatí zaoberať osvetlením pracovísk? Na čo sa zamerať pri výbere svietidla?A ako zefektívniť systémy osvetlenia? Odpovede na tieto a ďalšie otázky nájdete v novej brožúre Osvetlenie v priemysle, ktorú vydala SIEA v rámci projektu energetického poradenstva ŽIŤ ENERGIOU. »»


Novinky v certifikácii budov a pri kontrole vykurovacích a klimatizačných systémov


Po novom roku nastanú zmeny v certifikácii budov a pri pravidelnej kontrole vykurovacích systémov a klimatizačných systémov. Čo to znamená pre ich správcov a vlastníkov? Čo prinesú nové zmeny? Na čo si dať pozor? »»


Ako vám môžeme pomôcť v poradenských centrách ŽIŤ ENERGIOU?


Ako vám môžeme pomôcť v poradenských centrách ŽIŤ ENERGIOU?

Máte vysoké účty za spotrebu energie? Zatepľujete, rekonštruujete alebo chcete investovať do nových energetických zariadení? Využite aj vy nezávislé poradenstvo. Prečítajte si, ako vám môžeme poradiť. Pripájame aj zopár príkladov, ako sme pomohli iným. »»


Rozpočítavanie tepla a teplej vody v bytových domoch


Ročné vyúčtovanie nákladov na teplo a ohrev vody sa znovu blíži. Ak sa Vám zdá rozpočítavanie množstva dodaného tepla a teplej vody v bytovom dome zložité a neprehľadné, poradíme Vám, ako sa v tejto problematike zorientovať. Vytlačené letáky s užitočnými informáciami na túto tému aj pre ďalších vlastníkov bytov vo vašom dome si môžete vyzdvihnúť v našich poradenských centrách. »»


 
© 2018 Slovenská inovačná a energetická agentúra | webmaster@siea.sk | Úvod | Podmienky používania | Pripomienky k stránke
webdesign a redakčný systém
Prehliadaním stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookies (viac info).