Skoč na obsah Skoč na menu
SIEA - Slovenská inovačná a energetická agentúraSIEA - Slovenská inovačná a energetická agentúra Úvod | O SIEA | Kontakty | Médiá | Mapa stránok | Textová verzia | English
SIEA - Slovenská inovačná a energetická agentúra - Bezplatné<br/>poradenstvoSIEA - Slovenská inovačná a energetická agentúra - Bezplatné<br/>poradenstvo
fb_logo

Prezentácie zo seminárov S energiou efektívne v bytových domoch


Prednášky z prvej série seminárov S energiou efektívne v bytových domoch sprostredkovávame aj vo forme odborných článkov ďalším záujemcom o praktické informácie. Prezentácií sa v priebehu apríla až júna 2011 zúčastnilo takmer 200 zástupcov bytových domov.

Stretnutia expertov na obnovu bytových domov s predsedami spoločenstiev vlastníkov bytov, zástupcami správcovských organizácií a bytových družstiev zorganizovala Slovenská inovačná a energetická agentúra v rámci projektu bezplatného energetického poradenstva ŽIŤ ENERGIOU. Užitočné informácie k aktuálnym témam mali možnosť získať zástupcovia bytových domov na seminároch v Košiciach, Poprade, Nitre, Trenčíne a ich okolí.

Počas prednášok ocenili účastníci odbornosť a objektívnosť expertov, ktorí sa podelili so svojimi skúsenosťami. Pozitívne komentovali prezentácie venované zatepľovaniu bytových domov a obnove plochých striech, ktoré obsahovali aj praktické rady, napríklad ako vyjednávať s dodávateľom, alebo ukážky zlých realizácií. Zaujala ich aj odborná prezentácia o vplyve zateplenia na už vyregulovanú tepelnú sústavu, ktorá je pre mnohé bytové domy aktuálna. Minimálne 25 účastníkov vyjadrilo záujem o využívanie solárnych kolektorov v bytových domoch.

Na záver seminárov sa uskutočnilo losovanie o zhotovenie termovíznych snímok pre bytový dom. Všetky štyri poukazy získali zástupcovia spoločenstiev vlastníkov bytov. Odborníci zo SIEA navštívia s termovíznymi kamerami v zimných mesiacoch bytové domy na Hlinkovej ulici v Košiciach, na Ulici 29. augusta v Poprade, na Karpatskej ulici v Nitre a na Ulici A. Hlinku v Piešťanoch.

Keďže viacero účastníkov prejavilo záujem o ďalšie prednášky na odborné témy, SIEA plánuje pripraviť pokračovanie seminárov aj  v iných mestách.

Odpovede expertov na najzaujímavejšie otázky, ktoré odzneli v diskusii počas odborných seminárov, sú k dispozícii v novej sekcii stránky www.zitenergiou.sk nazvanej Najčastejšie otázky .

Okrem prednášok zo seminárov S energiou efektívne v bytových domoch vo forme článkov i ppt. prezentácií sú k dispozícii aj ohlasy účastníkov a fotografie zo stretnutí.

 

Prezentácie:

- Ing. Peter Mančík - Čo netreba podceniť pri revitalizácii bytových domov

- Ing. Jaroslav Varga, CSc. - Čo netreba podceniť pri revitalizácii bytového domu

- Ing. Peter Malych, PhD. - Ako sa vyhnúť chybám pri obnove plochých striech

- Ing. František Vranay, PhD. - Vplyv zateplenia domu na hydraulické vyregulovanie

- Ing. Juraj Šmelík - Vplyv zateplenia domu na hydraulické vyváženie

- Ing. Peter Štibraný a Ing. Renáta Rutšeková - Efektívne využívanie solárneho ohrevu vody v bytových domoch

- Ing. Ján Magyar - Projekt odborného energetického poradenstva Žiť energiou (.pdf)

 

Ohlasy na semináre
Trenčín

TN_DSCF0578.jpgTN_DSCF0605.jpgTN_DSCF0695.jpg

"Ďakujeme za odborné prednášky k témam, ku ktorým sa predsedovia SVB dostávajú len z druhej ruky od priateľov. Tieto semináre sú vždy inšpiratívne a poučné!"

"Prínosný seminár."

"Seminár mal vysokú odbornú úroveň."

Nitra

NR_DSCF0513.jpgNR_Peto_Stibrany.jpgNR_Vojtech_Strnisko.jpg

"Pokračovať v budúcnosti so seminármi."

"Treba viac realizovaných príkladov - ich prezentácií."

Poprad

PP_DSCF0818.jpgPP_DSCF0844.jpgPP_DSCF0924.jpg

"Odborná prednáška Ing. F. Vranaya bola síce pre laika trochu vyčerpávajúca, ale záver bol zrozumiteľný. Chápem, že vyčarpávajúce informácie bolo treba práve preto, aby bol záver zrozumiteľný."

KE_DSCF0651.jpgKE_DSCF0757.jpgKE_DSCF0799.jpg

"Získala som dôležité vedomosti o obnove a zetepľovaní domu, ktoré momentálne realizujeme. Kladne hodnotím celkové poradenstvo a dodané materiály."
"Pravidelne sa zúčastňujem podobných seminárov. Doteraz najlepšia a najvyššia úroveň."
 
 
© 2020 Slovenská inovačná a energetická agentúra | webmaster@siea.sk | Úvod | Podmienky používania | Pripomienky k stránke
webdesign a redakčný systém
Prehliadaním stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookies (viac info).