Skoč na obsah Skoč na menu
Úvod | O SIEA | Kontakty | Médiá | Mapa stránok | Textová verzia | English
SIEA - Slovenská inovačná a energetická agentúra

Úvod / Hlavné menu / Medzinárodné projekty / Aktuálne projekty - prehľad

fb_logo

START2ACT


logo_start2act.jpgCieľom projektu START2ACT je napomáhať k znižovaniu spotreby energie prostredníctvom zmien správania sa zamestnancov v malých, stredných a začínajúcich podnikoch, a tak znižovať náklady na pracovisku. Napriek tomu, že malý podnik spotrebuje relatívne malé množstvo energie, spoločný dopad 20 miliónov malých, stredných a začínajúcich podnikov na životné prostredie v EÚ je masívny. Preto je dôležité ich aktívne zapojenie k dosiahnutiu cieľa EÚ 20-20-20. Projekt môže pomôcť zmapovať trhový potenciál pre takmer všetky druhy podnikov, aby mohli nákladovo efektívnym spôsobom znižovať spotrebu energie.

 

START2ACT je financovaný z programu EÚ pre výskum a inovácie HORIZON 2020.


Začiatok projektu:
marec 2015
Trvanie projektu:
36 mesiacov
Program:
HORIZON 2020
Koordinátor:
Geonardo, Maďarsko
Partneri:
Belgicko, Bulharsko, Chorvátsko, Česká republika, Maďarsko, Poľsko, Rumunsko, Slovenská republika a Spojené kráľovstvo
Internetová stránka: www.start2act.eu  

Ciele projektu:

Kľúčovou oblasťou intervencie START2ACT pri zvyšovaní energetickej účinnosti prostredníctvom zmeny správania je kancelárske vybavenie, ktoré predstavuje najrýchlejšie rastúci segment spotreby energie v obchodnom svete. Pripadá naň 15% z celkovej spotreby elektrickej energie v kanceláriách. Do roku 2020 sa predpokladá nárast na 30 %.
START2ACT si kladie za cieľ naštartovať využívanie viacerých dostupných nástrojov a riešení, ktoré umožňujú dosiahnuť zaujímavé energetické a finančné úspory. Projekt vysvetlí, ako ich využívať v praxi a ako angažovať spotrebiteľov, aby si energeticky úsporné návyky osvojili. Okrem toho, si START2ACT kladie za cieľ spustiť udržateľný spôsob nákupu kancelárskeho zariadenia, vrátane výberu vybavenia miestností (HVAC, osvetlenie, atď.), tovaru a služieb.

 

Hlavné aktivity projektu:

START2ACT si kladie za cieľ, aby sa sprístupnil potenciál úspor energie v európskych malých, stredných a začínajúcich podnikoch vďaka zmenám ich správania. Prostredníctvom inovatívneho vzdelávania a príkladov projekt motivuje malých a stredných podnikateľov, majiteľov a zamestnancov a začínajúcich podnikov k realizácii opatrení v oblasti energetickej efektívnosti v ich kanceláriách.

 

Po registrácii na stránke sú pre vás dostupné:

Online výuková metóda s krátkymi modulmi. Prostredníctvom reálnych situácií z praxe môžete získať praktické tipy a odporúčania, ako zvyšovať energetickú efektívnosť.

Komplexné úložisko užitočných informácií, dokumentov a správ.

Máte akékoľvek otázky týkajúce sa energetickej efektívnosti v podnikaní, alebo iné špecifické otázky? Registrujte sa online a buďte v kontakte s našimi START2ACT odborníkmi v interaktívnej sociálnej platforme. Pýtajte sa otázky týkajúce sa energie vo vašej spoločnosti. Náš START2ACT odborník Vám rád odpovie a poradí.

 

Ak chcete využiť nasledujúce aktivity, môžete nahlásiť predbežný záujem na start2act@siea.gov.sk

  • Školenia priamo na pracovisku - pripravujeme

Pre všetkých zamestnancov, manažérov a vlastníkov malých a stredných podnikov.
Vzdelávacie aktivity pozostávajú z troch modulov. Energetický expert navštívi podniky a pripraví školenie na mieru podľa konkrétnych potrieb a požiadaviek. Moduly možno flexibilne kombinovať:

  • SEE - oboznámenie sa s dostupnými nástrojmi a možnými prínosmi energetickej efektívnosti,
  • CHECK - analýza súčasného stavu a možných úspor,
  • ACT - preberanie a realizácia navrhovaných riešení, s priebehom od rýchlych a jednoduchých zmien k hĺbkovej podpore.

Školenia pripravujú odborníci START2ACT priamo na pracovisku konkrétneho podniku s komplexným systémom monitorovania spätnej väzby. Súčasťou sú interaktívne online platformy, vrátane komplexných databáz poznatkov, modulárnych výučbových systémov vzdelávania (e-learning) a funkciou "opýtaj sa experta".

  • Mentoring energetickej efektívnosti pre začínajúcich podnikateľov - pripravujeme

Pre všetky osoby v start upoch

Mentoring zahŕňa sériu pravidelných stretnutí s cieľom pomáhať pri zavádzaní opatrení energetickej efektívnosti do praxe, do obchodných plánov, podnikovej štruktúry i do riadenia. Energetickí experti a mentori povedú workshopy, ktoré budú prispôsobené individuálnym potrebám podniku, v nasledujúcej štruktúre:

  • SEE - Čo je pre mňa zaujímavé? Spoznajte dostupné nástroje a možné benefity.
  • CHECK - Kde je môj potenciál? Analýzy aktuálneho stavu a potenciálu úspor energie.
  • ACT - Ako na to? Osvoj si a uskutočni riešenia.
  •  Pracovné raňajky - ukončené

Pre všetkých majiteľov a manažérov malých, stredných a začínajúcich podnikov.
Zistite, ako môžete ušetriť energiu a náklady na pracovisku. Pozývame vás na raňajky. Zatiaľ čo si vychutnáte kávu, odborníci vám poskytnú niekoľko tipov na úsporu energie na pracovisku a dozviete sa viac aj o bezplatných START2ACT poradenských službách „ušitých na mieru".

 

 Výstupy projektu:

Projekt START2ACT spustil interaktívny e-learning energetickej efektívnosti, 31.8.2017

Zimná START2ACT SÚŤAŽ: ušetrite na osvetlení  

Pozvánka na záverečné podujatie projektu START2ACT, ktoré sa uskutoční v rámci konferencie EÚ Týždeň udržateľnej energie

 

Kontakt:
Projektový manažér: Veronika Szombath
Tel.: +421/ 908 677 132
e-mail:
start2act@siea.gov.sk 
veronika.szombath@siea.gov.sk 
 
 
© 2019 Slovenská inovačná a energetická agentúra | webmaster@siea.sk | Úvod | Podmienky používania | Pripomienky k stránke
webdesign a redakčný systém
Prehliadaním stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookies (viac info).